Testy | Příslušenství

Nevejde se Apple AirTag? Zkuste kartu Chipolo Spot Card [RECENZE]

Peníze vám sice nezachrání, svoje doklady ale pravděpodobně v peněžence při ztrátě či krádeži najdete. Díky Chipolo Spot Card budete vědět, kde můžete hledat, až o ni přijdete. Aktivně navíc předchází i samotné ztrátě.

Applisté dobře znají aplikaci Find My/Najít, která zobrazuje telefony či počítače přihlášené ke stejnému uživatelskému účtu na mapě. Zároveň je může na dálku zablokovat, smazat nebo na displeji zobrazit zprávu v případě nálezu.

Po uvedení AirTag jde v této aplikaci sledovat i jakýkoli jiný předmět, ke kterému je AirTag připevněn. Ten se ale nehodí pro všechno – do batohu jej schováte bez problému, ale pro peněženku už je moc tlustý. K tomuto účelu se tak bude víc hodit zařízení třetí strany, která už taktéž lze do nativní aplikace od Applu přidávat. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Chipolo Spot Card.

Spárování na pár kliků

Spot Card má půdorys obyčejné platební karty, svojí tloušťkou se rovná asi dvěma a půl běžných karet. V peněžence tedy zabere značný kus místa, na druhou stranu je i přesto foremnější než tlustý AirTag. Cena přitom zůstává obdobná jako u AirTagu – vyjde na částku kolem 850 Kč. Při nákupu si však dejte pozor na objednání správné verze – ta s názvem Chipolo Card je určená pro Android a do vestavěné aplikace na iPhonech ji nepřidáte.

Klepněte pro větší obrázek
 

Důležité je, že zprovoznění a nastavení karty pro sledování je triviál­ní a zvládne jej každý. V prvním kroku proto zamiřte do aplikace Najít a v záložce Předměty  1  klepněte na možnost Přidat předmět.  2  V otevřené nabídce vyberte Jiný podporovaný předmět.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Testy, Články z Computeru, Android, Apple Watch, iPhone, GPS, Peníze, Příslušenství, Peněženka, Krádež, Aplikace, Karta, AirTag, Předmět, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Vypnuté vyzvánění mobilů nezajistí klid. Naopak, snižuje pozornost

Vypnuté vyzvánění mobilů nezajistí klid. Naopak, snižuje pozornost

** Vypnuté vyzvánění mobilního telefonu zvyšuje potřebu lidé kontrolovat přístroj ** Zvláště náchylné jsou k tomu některé typy osobností ** Mobily uvedené do tichého módu tak přinášejí zvýšený neklid a nižší soustředění

Jaroslav Petr
PsychologieMobilní telefon
Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

** Mobilní aplikace XPass chce zatočit se sexuálním násilím ** Uživatelům umožní udělit souhlas k pohlavnímu styku QR kódem ** Kromě toho chce také chránit a edukovat

Martin Miksa
SexMobilní aplikace