Neuvěřitelná přetahovaná o společnost MediaOne

54 miliard je víc než 48 aneb jak se dva přetahují a třetí se diví.
Našinci zřejmě připadne souboj společností Comcast (jedna z největších amerických kabelovek) a staré dobré AT&T o firmu MediaOne jako skoro nepochopitelný: v jednom z největších spojení v historie se ženichem MediaOne nakonec stane právě AT&T. Původní nabídka Comcastu zněla na 48 miliard dolarů a obchod už byl skoro uzavřený, jenomže pak přišla AT&T s naprosto nečekanou nabídkou padesáti čtyř miliard. Aby to Comcast tak nebolelo, obdrží od MediaOne „útěchu“ za odřeknutou transakci ve výši... jedné a půl miliardy dolarů.

Čím je tato společnost tak atraktivní, že o ni nastala tato grandiózní hra na přetahovanou? MediaOne je třetí největší kabelovkou v USA s asi pěti milióny předplatitelů, ale to není hlavní důvod tohoto zájmu. Podstatné je, že MediaOne se jako jedna z prvních amerických společností vrhla do vysokokapacitního („broadband“) internetového připojení a dnes vlastní zřejmě nejširší plošnou infrastrukturu umožňujícího tyto internetové přenosy. Samozřejmě ještě nejde o pokrytou celou Ameriku, ale v nejhustěji obydlených a nejlukrativnějších státech je už MediaOne pevně usazený. Služba ve vysokorychlostním Internetu, kterou MediaOne nabízí, se nazývá RoadRunner – ta sice obsahuje jak běžné weby, tak i audio a video data; zhruba dvoumegabitová kapacita samozřejmě nabízí úplně jiné možnosti obsloužení zákazníka. Vysokorychlostní Internet, reprezentovaný v USA právě nejčastěji kabelovými operátory, se stává stále žhavější věcí, a velké telekomy jako je právě AT&T, které si tuto infrastrukturu nevybudovaly, ji nyní hledí rychle – a také draze – získat.

Váš názor Další článek: Novodobá závislost jménem IRC

Témata článku: Video, Internet, Comcast, Milión předplatitelů, Spol, Původní nabídka


Určitě si přečtěte

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně