Neurons od CA se šířily z Mnichova

Computer Associates v Mnichově 8. prosince na videokonferenci mezi Spojenými státy a německým sídlem CA ohlásila, že začíná dodávat první implementace technologie inteligentních softwarových agentů Neugents, které jsou samoučící se neuronovou síťovou technologií.
Computer Associates v Mnichově 8. prosince na videokonferenci mezi Spojenými státy a německým sídlem CA ohlásila, že začíná dodávat první implementace technologie inteligentních softwarových agentů Neugents, které jsou samoučící se neuronovou síťovou technologií. Neuronová síťová technologie je softwarem, který má fungovat jako lidský mozek -- má schopnost se učit, nabírat s časem znalosti, a aplikovat tyto znalosti na nové situace.

Neugents proto díky samoučícím se funkcím odstraňují nutnost ručních zápisů (skriptů) pro sledování problémových stavů a zařízení, a také umožňují zrychlit nasazování řešení správy podnikových prostředků. Celé řešení je integrováno do vlajkové lodi Computer Associates, kterou je řešení správy podnikových prostředků Unicenter TNG.

Neugent jako vetřelec
Inteligentní softwarový agent Neugent umí žít v nejrůznějších výpočetních prostředích rozpoznávat různé vzory a zaznamenávat výsledné přechodové stavy. Síťové agenty Unicenter TNG Agents umí analyzovat historická data o výkonu systému, vytvářet profil personality systému a porovnávat ji se současně sledovaným stavem. Na tomto základě mají být Neurons od CA schopny předvídat problémy se systémem, ještě než k těmto problémům dojde. Agenty Neugents jsou tedy např. schopny předvídat, zda má v budoucnu dojít k výskytu chybového stavu.

Základem jsou dvě technologie
Nové řešení od Computer Associates vychází ze dvou technologií -- schopnosti agentů Neugents rozpoznávat multidimenzionání vzory, založené na historických datech o výkonu, a na schopnosti základního produktu Computer Associates, kterým je Unicenter TNG. Dohromady má propojení obou produktů znamenat možnost sledovat prostředí IT z perspektivy podnikových procesů mezi jejich koncovými body. Agenty Neugents tedy mají zvládat detekci i malých změn a předvídat výsledky, tj. možné výpadky systému, optimalizovat výkon, pomáhat např. při plánování jobů (úloh, jako např. zálohování), a pomáhat při správě a rozdělování zátěže systému.

Jako o Červené Karkulce
Jak již bylo uvedeno, Neugents mají být schopny provádět výše popsané funkce prostřednictvím samoučících se procesů, které jim umožňují vstřebat nové informace a aplikovat je na nově vzniklé situace bez nutnosti manuálního programování. Software tedy podle Computer Associates od nynějška zvládá instinktivním a inteligentním způsobem automatizovat nejrůznější podnikové funkce.

Neuronové řízení systémů ERP?
První implementace Unicenter TNG Neugents může podle CA zvládat odstraňování problémů s výkonem systému a s dostupností jeho prostředků.

Agenty Neugents mají podporovat podnikové aplikace, které mohou nejen analyzovat podmínky v technickém prostředí. Další implementace Neugents totiž mají zvládat aktivní data-mining, E-Commerce, finanční služby a další kritické firemní aplikace, a rovněž mají umožňovat předvídání změn v podnikových aplikacích, například i v obchodních systémech ERP (Enterprise Resource Planning, plánování podnikových zdrojů), kam typicky patří SAP R/3. Agenty Neugents mají dále umožňovat analýzu podmínek na trhu a navrhovat změny v podmínkách a akcích.

Od nasazení k funkčnosti
Aby bylo nasazení technologie Neugents úspěšné, bude muset být schopna dobře předvídat. To také znamená, že agenty Neugents budou muset mít dostatečnou dobu k učení. To aby bylo možno zaručit dobrou pravděpodobnost správné odpovědi mezi "good" a "bad".

Pro co se Neugents nehodí
Protože Unicenter TNG umí řídit i sítě s aplikacemi podnikových informačních systémů ERP (Enterprise Resource Planning), kam patří typicky SAP R/3, mohou řídit agenty Neugents podle vyjádření CA i tyto systémy a pomáhat předvídání. Další oblastí, kterou mohou agenty Neugents zvládnout, jsou chemické procesy.

Windows NT jako příklad
CA vyrostla na mainframech a úspěšně pokračovala s unixovými systémy. Není však nepřístupna ani světu Windows NT. Například v NT mohou agenty Neugents zpracovávat přes 1 200 proměnných, uchovaných v Unicenter TNG. Agenty Unicenter TNG Neugents poté mohou předvídat problémový stav odchylky od normálního stavu, které by mohly mít za výsledek výskyt kritické situace. Neugents poté upozorní správce systému, aby mohl předejít možné katastrofické události.

Základ Unicenter TNG — Framework, bude od roku 1999 navíc dodáván společně s Windows NT 5.0 jako bundle -- Computer Associates se tak stala první firmou, kterou si Microsoft nechal zalézt pod kůži Windows NT.

CA neuronově proti neurotické současnosti
CA je zatím první firmou, která zavedla systém správy podnikových prostředků, založený na neuronových technologiích. Doposud používané technologie od firem BMC, Bull, Compuware, IBM/Tivoli, HP a Platinum, jsou totiž založeny na tzv. reaktivní technologii.

Neuronová síťová technologie racionalizuje chování komplexních multidimenzionálních proměnných způsobem, který umožňuje provádět prediktivní analýzu.

Váš názor Další článek: Ještě k Bojkotu: kopat do mrtvoly dovoleno

Témata článku: Windows, Programování, Neuronová síť, Nejrůznější způsoby, Síťová technologie, Good, Dostatečná změna, Nový mozek, Kritická situace, Mnich, Mnichov, První funkce, Lidský mozek, Resource, Job, Historická data, Bull, Tivoli, Podnikové nasazení, Historické datum


Určitě si přečtěte

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 72

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Nvidia představila nové grafické karty GeForce RTX. Nastavila šílené ceny a chce přesvědčit ray tracingem

Nvidia představila nové grafické karty GeForce RTX. Nastavila šílené ceny a chce přesvědčit ray tracingem

** Nvidia představila nové desktopové herní grafické karty GeForce RTX ** Tři modely se pyšní masivním výkonem pouze ve spojení s ray tracingem ** Ceny jsou mnohem vyšší než u předchozích generací

Karel Javůrek | 106

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání