Technologie | Google | Programování

Neuronová síť Googlu se naučila česky. Snad se přiblížil i český Google Home

Neuronová síť Googlu se naučila česky. Snad se přiblížil i český Google Home

Webová služba Google Cloud text-to-Speech nově nabízí i češtinu a to ve verzi WaveNet. WaveNet je neuronová síť, kterou Google navrhl už před lety a naučil se s její pomocí perfektně synteticky mluvit anglicky.

Později přibyly i další jazyky, objevila se i slovenština a nyní se do nabídky konečně dostala čeština. Kvalita hlasového projevu v českém jazyce sice oproti nejlépe naučené angličtině má ještě své mezery – zejména v intonaci, ale v základu funguje.

Klepněte pro větší obrázek
Na webu služby nechybí formulář, kde si můžete hlasový syntetizátor WaveNet vyzkoušet hned v několika jazycích. Nově tedy i v češtině.

Služba je součástí ekosystému Google Cloud pro vývojáře. To znamená, že ji lze implementovat do aplikací, webů, nejrůznějších asistentů atp. Uživatelé platí za množství syntetizovaných dat, přičemž stejně jako u ostatních služeb z balíku Cloud je k dispozici základní bezplatná kvóta, která stačí jak pro vývoj, tak amatérské domácí použití.

Google už nějaký čas slibuje také příchod českého hlasového asistenta třeba v reproduktoru Google Home, ještě si ale budeme muset nějaký čas počkat.

Diskuze (12) Další článek: Intel do nových procesorů přidá podporu Bfloat16, urychlí tím strojové učení

Témata článku: Technologie, Google, Cloud, Google Home, Programování, Neuronová síť, Čeština, Jazyk, Google Cloud, Služba, Síť


Určitě si přečtěte

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 52

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch