Technologie | Elon Musk | Mozek

Neuralink v pátek ukáže funkční zařízení pro propojení mozku a počítače

Společnost Neuralink, za kterou stojí Elon Musk, představení v pátek 28. srpna novinky ze svého vývoje. Zabývá se přitom propojením lidského mozku s počítačem. Elon Musk na svém twitteru naznačil, na co se můžeme těšit.

Podle Muska Neuralink ukáže už poměrně pokročilou fázi vývoje - funkční zařízení, které se stará o propojení lidského mozku a počítače. Právě efektivní propojení mozku s umělou inteligencí je cílem Neuralinku.

Elon Musk věří, že je to naší jedinou možností, jak se přizpůsobit technologické evoluci - spojit se s umělou inteligencí přímým a rychlým spojením, které obchází pomalé smysly jako jsou oči, sluch a další. Právě tyto smysly omezují rychlost přenosu dat mezi naším mozkem a počítačem.

Kromě ukázky tohoto zařízení bychom se rovněž měli dočkat už druhé generace robota, který implantuje tenká přenosová vlákna (elektrody) přímo do mozku. I když má technologie obrovské ambice změnit budoucnost lidstva, počáteční invazivní řešení je určené hlavně pro postižené pacienty, kterým se podobná spojení a zařízení už v některých případech implantují. Jejich vývoj byl ale doposud velmi pomalý.

Diskuze (6) Další článek: 10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,