Netsky.Q začal s DDoS útoky, čtyři weby nedostupné

Jak jsme již informovali ve včerejší aktualitě, od včerejšího dne začal DoS útok na webové prezentace některých výměnných sítí a warez stránek. Čtyři z pěti webů, které má naprogramován za cíl DoS útoku červ Netsky.Q se staly dnes, zřejmě pod tíhou útoků, nedostupné. Červ Netsky.Q se světem internetu šíří od 29. března.

Včera v noci postupně počítače infikovány červem Netsky.Q po celém světě začaly provádět distribuovaný DoS útok (distributed denial of service) na následující adresy:

  • www.edonkey2000.com
  • www.kazaa.com
  • www.emule-project.net
  • www.cracks.am
  • www.cracks.st

Vlastní útok je stanoven od 8. do 11. dubna, nicméně vzhledem k tomu, že spousta počítačů nemá úplně přesně nastavený datum a čas, zřejmě se bude jednat o mírně širší pásmo. Červ útočí přímo na výše uvedená konkrétní jména webových stránek.

Jednotlivé společnosti vlastnící postižené weby problém vyřešily různými způsoby. Například web http://www.edonkey2000.com , na který útok také probíhá, je dostupný na adrese http://edonkey2000.com – tedy na doménovém jméně bez předpony WWW. Další z cílu - www.emule-project.net – je již taky zkušeným hráčem na poli odrážení DoS útoků a proto má kopii svých webů dostupnou také na adrese www.emule-project.org.

V tuto chvíli jsou naopak úplně nedostupné „warez“ stránky www.cracks.st a www.cracks.am. Web sítě Kazaa, který je taktéž jedním z cílů zatím vypadá, že zatím přežívá bez významnějších šrámů na své funkčnosti.

Mikko Hyppönen, vedoucí antivirového vývoje F-Secure, prohlásil, že weby eDonkey a emule-projects jsou sice dostupné, ale jelikož momentálně nejsou přístupné přes jejich hlavní webovou adresu, není je velká spousta lidí schopna najít. V jejich odkazech na Oblíbené stránky nebo ve vyhledávačích je adresa, směřující na variantu adresy s WWW, která v současné chvíli nefunguje.

Zdroj: ZDNet UK

Diskuze (2) Další článek: Produkty Cisco obsahují backdoor

Témata článku: DDoS, Webová varianta, NEDO, Zkušený hráč, Ddos útok, Útok, DDoS útoky


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 96

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 33

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 67

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači