NETGEAR ReadyNAS: nahradí 10Gb/s fiber channel?

Vysoce dostupný iSCSI SAN / NAS pro ukládání dat a virtualizaci s VMware a HyperV. To je NETGEAR ReadyNAS.
NETGEAR ReadyNAS: nahradí 10Gb/s fiber channel?

Světová jednička v oblasti úložných zařízení pro SMB firmy uvedla na trh nové modely NETGEAR ReadyNAS 4200 podnikové třídy s duálním 10Gb/s ethernetovým připojením a řadou redundantních prvků. NETGEAR tak umožňuje i menším firmám plně využívat výhody konsolidace dat a virtualizace.

Nové modely řady 4200 rozšiřují současnou platformu ReadyNAS, která je kompletně certifikovaná pro VMware, obsahuje řadu pokrokových redundantních prvků a představuje tak ideální platformou pro firmy, které chtějí efektivním způsobem ukládat, sdílet či zálohovat data a vzdáleně k nim přistupovat. Uživatelé populárního zálohovacího softwaru Symantec Backup Exec ocení integrovaný RALUS přímo v operačním systému úložiště, díky němuž se přenos dat stává výrazně rychlejším. Oblíbený je rovněž integrovaný backup manager, jehož pomocí můžete vytvářet snapshots, vzdálenou bezpečnou replikaci na jiný NAS, FTP server nebo cloud. Rodina podnikových ReadyNAS je postavena na spolehlivém a precizním operačním systému s linuxovým jádrem. Použité komponenty garantují špičkovou spolehlivost a navíc jsou pokryty pětiletou zárukou.

Rackové novinky pro firmy – NETGEAR ReadyNAS 3100 a 4200

Spolu s nejvýkonnější modelovou řadou ReadyNAS 4200 byla uvedena rovněž řada ReadyNAS 3100. Obě podporují přístup až 500 uživatelů, nabízejí špičkový výkon IOPS, propustnost až 450 MB/s a náklady stlačené na minimum, díky čemuž jsou ideální k nasazení jako primární datová úložiště v menších či středních firmách nebo ve velkých podnicích coby sekundární úložná řešení. Nové modely řady ReadyNAS představují vysoce výkonné systémy pro spolehlivé ukládání dat s integrovanou podporou replikace či možností zálohování ve virtualizovaných IT infrastrukturách.

Datová úložiště řady ReadyNAS 4200 nabízejí 2U řešení pro montáž do stojanu s dvanácti SATA pozicemi pro pevné disky, díky nimž lze využívat úložnou kapacitu až 24 TB a dvě redundantní jednotky. Řada ReadyNAS 3100 představuje 1U řešení pro montáž do stojanu se čtyřmi SATA pozicemi pro pevné disky, které dokáže poskytnout až 8 terabajtů úložné kapacity. Obě novinky samozřejmě nabízejí, stejně jako stávající členové řady ReadyNAS, certifikaci pro VMware a unifikovaný, vysoce výkonný systém ReadyNAS RAIDiator vyvinutý na bázi operačního systému Linux.

Řešení NETGEAR ReadyNAS 3100 a 4200 obsahují špičkové funkční zázemí podnikové třídy v precizní a osvědčené hardwarové architektuře ReadyNAS. Zařízení ReadyNAS 3100 je prvním 1U úložným systémem pro montáž do stojanu v cenové hladině do 5 000 USD, který nabízí redundantní napájení pro zajištění maximální spolehlivosti provozu. Přístroje z řady ReadyNAS 4200 zase představují první řešení ReadyNAS podporující ethernetovou síťovou infrastrukturu s rychlostí připojení 10 Gb/s. Vysoká propustnost, spolehlivost a účinnost spolu s nízkou dobou odezvy představuje ideální výstupní parametry pro virtualizaci serverů, databází a dalších kritických podnikových aplikací v SMB firmách.

Stěžejní funkce řešení NETGEAR ReadyNAS 3100 a 4200:

  • Unifikovaná architektura podporující souborové architektury NAS a správu aplikací iSCSI – sdílení souborů, bezpečné replikace, snadný vzdálený přístup, cloud backup, obnovu po haváriích či virtualizaci serverů napříč operačními systémy Windows, UNIX/Linux a Mac.
  • Platforma se špičkovým výkonem pro nejnáročnější aplikace – díky procesoru Intel® Quad Core a 10Gb/s ethernetu (v případě ReadyNAS 4200) nabízí i poskytuje síťovou konektivitu více než třikrát výkonnější, než jiná ReadyNAS zařízení.
  • Nejspolehlivější řešení pro kritické podnikové aplikace – díky SATA pozicím pro pevné disky s podporou hot swap, redundantnímu systému chlazení, redundantním síťovým portům, Error-Correcting Code (ECC) paměti a redundantnímu napájení.

Další podnikové rackové NASy – ReadyNAS 2100 a 3200

Do rodiny rackových NASů NETGEAR patří ještě modelová řada ReadyNAS 3200 – úložná U2 platforma s 12 pozicemi navržená pro plnění vysokých nároků firem, cenově nejdostupnějším firemním rackovým NASem je pak řada 1U síťových datových úložišť ReadyNAS 2100 s vysokou hustotou, extrémně sníženou spotřebou a čtyřmi pozicemi. Dodává se s předinstalovaným SATA diskem, stejně jako v bezdiskové variantě.

Klepněte pro větší obrázek

Podnikové desktopové modely – Pro a NVX

Řadu podnikových NASů společnosti NETGEAR uzavírají dva desktopové modely. Prvním průmyslovým řešením malého síťového úložného zařízení (NAS) ve stolní variantě se šesti pozicemi se stal model ReadyNAS Pro, který je nejvýkonnějším řešením mezi desktopovými NASy na současném trhu. Nabízí nejen prvotřídní výkon, ale i vysokou dostupnost, snadnou obsluhu, rozšiřitelnost a zvýšenou provozuschopnost malým či středním společnostem, v nichž dokáže vytvořit centralizované síťové úložné zařízení až pro 200 uživatelů. ReadyNAS Pro lze je osadit až šesti pevnými disky SATA I nebo SATA II v šesti uzamykatelných diskových pozicích, disky je možné stejně jako u ostatních členů rodiny ReadyNAS měnit i za chodu. Tři USB porty 2.0 navíc umožňují připojení dalších USB disků, tiskáren nebo Wi-Fi zařízení.

Univerzální síťové úložiště ReadyNAS Pro umožňuje uživatelům prostřednictvím sítě LAN nebo WAN ukládat, zálohovat a sdílet digitální data, přičemž není problém se současnými přístupy z různých operačních systémů (Windows, Macintosh či Linux). ReadyNAS Pro poskytuje robustní ochranu dat a jejich vysokou dostupnost, stejně jako funkce zajištění pro případ selhání – dva redundantní ethernetové porty, podporu RAID 0, 1, 5, 5 plus hot spare (tj. plus rezerva), 6 a patentovanou technologii NETGEAR X-RAID2 umožňující automatické rozšíření svazků. Kromě přehledného grafického webového rozhraní a instalačního průvodce pro snadnou instalaci, nastavení a obsluhu uživatelem obsahuje ReadyNAS Pro rovněž LCD displej, který poskytuje rychlé a intuitivní údaje o stavu systému, stejně jako funkci aktivního monitorování systému, jež nepřetržitě monitoruje celý systém, sleduje abnormální situace nebo poruchy součástí zařízení a posílá systémové výstrahy emailem správci sítě.

Druhým desktopovým a zároveň nejmenším NASem z podnikové řady, vhodným pro pracovní skupiny do 75 uživatelů, je model ReadyNAS NVX. Stejně jako celá podniková unifikovaná platforma SCSI SAN/ NAS je postaven na operačním systému s linuxovým jádrem a nabízí většinu stejných funkcí jako model ReadyNAS Pro. Základní vlastnosti a rozdíly mezi jednotlivými podnikovými NAS systémy NETGEAR shrnuje následující tabulka:

Klepněte pro větší obrázek

Pokud si do 31. července 2010 koupíte některý z modelů řady NETGEAR ReadyNAS 4200, můžete k němu od vašeho prodejce získat ReadyNAS RNDX4000 pouze za symbolických 500 Kč!

Více informací o jednotlivých produktech lze najít na webu www.netgear.cz, na stránkách celosvětové komunity www.readynas.com, případně na jednotlivých produktových stránkách:

Máte-li zájem o některé z řešení společnosti NETGEAR, kontaktujte nás prosím na emailu cz@netgear.com.

Další článek: TOP500: Čína se stává superpočítačovou velmocí

Témata článku: Netgear, Nejvýkonnější varianta, Jednotlivé řešení, Stěžejní funkce, Vysoký člen, Swap, Snadné řešení, NAS Server, Digitální data, Malé úložiště, Ideální řešení, Vysoké nároky, Vysoká třída, Současný přístup, Jednotlivé prvky, Maximální spolehlivost, Montáž, Výkonný systém, Síťová data, Světová jednička, Jednotlivý člen, Malá spolehlivost, Pozice, Malá dostupnost, Podniková řada, Nejprodávanější tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu