AMD | Netflix | Servery

Netflix zvažuje přechod na servery od AMD. Jsou efektivnější, ale přechod z Xeonů by něco stál

Uvedení serverových procesorů Epyc Rome vzbudilo velký zájem. Do platformy Azure už je nasadil například Microsoft a nyní jejich nasazení zvažuje i další velký zákazník - Netflix. Ten totiž ve své prezentaci zvažuje přechod od současných serverů založených na procesorech Intel Xeon právě k novým Epycům. Ty nabízejí větší počet jader za nižší cenu a od toho se odvíjí i vyšší výkon, než který nabízejí současné serverové procesory od Intelu.

Aktuálně Netflix využívá servery založené na procesorech Intel Xeon z generace Broadwell a Cascade Lake. Nabízejí propustnost kolem 100 Gb/s. Vedení společnosti přemýšlí o koupi nových serverů, u kterých už ale požaduje propustnost dvakrát vyšší, tedy 200 Gb/s. 

Netflix má dvě možnosti. Buď může využít dvoupaticové servery s procesory Intel Xeon Silver 4116 nebo 4216, kde se teoretická propustnost pohybuje kolem 180 Gb/s, nebo přejít na jednopaticovou platformu s procesory Epyc Rome s propustností 200 GB/s.

Vedení společnosti nyní zvažuje, které z těchto dvou řešení je z ekonomického hlediska výhodnější. Musí totiž přihlédnout také na celkovou časovou i finanční náročnost přechodu z jedné platformy na druhou. Jak se nakonec Netflix rozhodne, to se dozvíme v následujících měsících.

Diskuze (18) Další článek: Skládací Mate X se začíná prodávat v dost nevhodnou dobu. Huawei doporučuje, abyste displej v zimě raději neohýbali

Témata článku: Microsoft, AMD, Netflix, Intel, Procesory, AMD Zen, Superpočítače, Datacentra, Servery, Vedení společnosti, Epyc ROM, Cascade Lake, Intel Xeon, Přechod, Server, Platforma, Propustnost, Procesor, Broadwell


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky