AMD | Netflix | Servery

Netflix zvažuje přechod na servery od AMD. Jsou efektivnější, ale přechod z Xeonů by něco stál

Uvedení serverových procesorů Epyc Rome vzbudilo velký zájem. Do platformy Azure už je nasadil například Microsoft a nyní jejich nasazení zvažuje i další velký zákazník - Netflix. Ten totiž ve své prezentaci zvažuje přechod od současných serverů založených na procesorech Intel Xeon právě k novým Epycům. Ty nabízejí větší počet jader za nižší cenu a od toho se odvíjí i vyšší výkon, než který nabízejí současné serverové procesory od Intelu.

Aktuálně Netflix využívá servery založené na procesorech Intel Xeon z generace Broadwell a Cascade Lake. Nabízejí propustnost kolem 100 Gb/s. Vedení společnosti přemýšlí o koupi nových serverů, u kterých už ale požaduje propustnost dvakrát vyšší, tedy 200 Gb/s. 

Netflix má dvě možnosti. Buď může využít dvoupaticové servery s procesory Intel Xeon Silver 4116 nebo 4216, kde se teoretická propustnost pohybuje kolem 180 Gb/s, nebo přejít na jednopaticovou platformu s procesory Epyc Rome s propustností 200 GB/s.

Vedení společnosti nyní zvažuje, které z těchto dvou řešení je z ekonomického hlediska výhodnější. Musí totiž přihlédnout také na celkovou časovou i finanční náročnost přechodu z jedné platformy na druhou. Jak se nakonec Netflix rozhodne, to se dozvíme v následujících měsících.

Diskuze (18) Další článek: Skládací Mate X se začíná prodávat v dost nevhodnou dobu. Huawei doporučuje, abyste displej v zimě raději neohýbali

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,