Netflix | Předplatné

Netflix začne do filmů a seriálů přidávat reklamy. Na nejlevnější tarif si ale Česko zatím počká

Netflix s reklamami. Dříve to bylo nemyslitelné, pak se o tom měsíce šuškalo a nyní je to realita. Streamovací služba po dlouhém napínání oficiálně představila nový tarif, který je levnější než všechny dosavadní, avšak obsahuje reklamní bloky. Odstartuje 3. listopadu a zatím bude dostupný jen ve vybraných regionech.

Těmito regiony jsou USA, Kanada, Austrálie, Brazílie, Itálie, Německo, Japonsko, Jižní Korea, Mexiko, Španělsko a Velká Británie. Česko a Slovensko si tedy počkají a v tuto chvíli neexistuje ani časový výhled, kdyby se nabídka měla rozšířit do dalších zemí. 

Jak budou reklamy fungovat

Tarif, tak jak ho Netflix představil, odpovídá většině spekulací, kterému mu předcházely. Je nazvaný Basics with Ads a nabídne podobnou kvalitu služby jako současný základní plán, jen bude obsahovat reklamy. Ty budou dlouhé 15 či 30 sekund a budou vysílány na začátku filmů a seriálů nebo před nimi. Hodina obsahu v průměru nabídne čtyři až pět minut reklam. 

Tyto reklamy budou cílené podle konkrétních regionů a pohlaví. „Inzerenti budou moci zamezit tomu, aby se jejich reklamy objevily u obsahu, který není konzistentní s jejich značkou (jako je sex, nahota nebo fyzické násilí),“ uvedl Netflix s tím, že jej potěšil zájem, jaký již inzerenti o streamovací službu projevili. 

Tarif přinese i menší katalog obsahu

Nový tarif je dále omezen na HD kvalitu (720p), nemá HDR, neumožňuje stahování pro offline přehrávání a dokonce ani nenabídne celý katalog Netflixu. Vznikne totiž seznam filmů a seriálů, které na Basics with Ads nebudou dostupné kvůli licenčním omezením. Sám Netflix působí, že z tohoto aspektu není příliš šťastný a během představení ujišťoval, že „na tom pracuje“. 

Zákazníci si budou moci tarif kdykoliv zrušit nebo zvýšit na lepší. Zároveň kdo v současnosti využívá jiný tarif, pro něj se služba nijak nemění. „Základní předplatné s reklamou doplňuje naše stávající základní, standardní a prémiové předplatné bez reklam," uvedla firma. 

Kolik to bude stát

To nejdůležitější je nicméně cena nového tarifu. V každém regionu se bude lišit, ostatně to je běžné i u stávajících tarifů, pro nás má největší vypovídající hodnotu nabídka v evropských zemích. 

Například v Německu, kde má Netflix podobné ceny jako v Česku, nový tarif vyjde na 4,99 eura (123 korun) měsíčně. Dosavadní nejlevnější vycházel na 7,99 eura (197 korun). Sleva za to, že budete muset filmy a seriály prokládat reklamami a nedostanete celý katalog, je tedy zhruba 70 korun

Pro porovnání, Disney+ nabídne tarif s reklamami (který je zatím plánovaný jen pro USA) za 7,99 dolarů. Netflix zcela očividně útočí cenou, jelikož v USA v jeho nejlevnější tarif vyjde na 6,99 dolarů. Dokonce Disney+ předběhne i s datem spuštění, konkurenční služba start tarifu chystá na 8. prosince. 

Zdroj: Tiskové oznámení Netflixu

Diskuze (25) Další článek: Japonci proměnili obrovského švába v kyborga. Nebohý brouk musí nést na zádech celé Arduino

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,