Netflix už plánuje natočit o šílenství kolem Gamestopu a Redditu film. A není sám

Foto: Pixabay
Netflix už plánuje natočit o šílenství kolem Gamestopu a Redditu film. A není sám | Foto: Pixabay

Bitva mezi uživateli Redditu a velkými investory z Wall Street ještě zdaleka není u konce, to však nebrání mediálním společnostem, aby nezačaly plánovat, jak událost přetavit do filmové podoby. Snímek o skupině geeků, kteří dokázali obrátit americké akciové trhy naruby, již připravuje Netflix a produkční studio MGM, píše Empire.

Obě firmy k tomu přistupují trochu jinak. Netflix zadal napsání scénáře Marku Boalovi, který stojí například za filmem Smrt čeká všude, oceněném šesti Oscary. Jedné z hlavních rolí by se měl ujmout herec Noah Centineo. To MGM žádná konkrétní jména nezmiňuje, ale získal práva ke vznikající knize od Bena Mezricha, autora předlohy Sociální sítě. Zatím má pracovní název Antisiociální síť. 

V obou případech ale půjde o stejné téma - jak si uživatelé Redditu udělali dobrý den z Wall Streetu, který dlouho sázel na pád řetězce s videohrami Gamestop. Akcie začali ve velkém skupovat a díky síle komunity dokázali vyhnat cenu neuvěřitelně vysoko. Vyškolili tak ostřílené byznysmeny, kteří akcie Gamestopu shortovali (tzn. nejprve sehnali kupce akcií za určitou cenu, ale samotný nákup udělali až později v očekávaní, že cena klesne) a prodělali tím miliony dolarů.

Ve snímku by měla být pokryta jednak role sociální sítě, jednak nástěnky WallStreetBets a jednak odhodlání lidí potopit velké investory, jejichž chování je někdy vnímáno jako neetické. 

Od minulého týdne, kdy se bitva zaměřovala primárně na Gamestop, se situace vyvinula a dnes se uživatelé Redditu snaží ovlivnit i akcie dalších nepříliš úspěšných značek jako AMC, Nokia a BlackBerry. Dokonce se zaměřili i na komoditní trhy, stříbro v pondělí vystoupalo na své osmileté maximum. Důvod? De facto totožný - vyvolaný růst může podle některých názorů způsobit značné ztráty fondům spekulujícím na pokles ceny kovu. 

Zatím nicméně není jisté, jak Netflix a MGM plánují zahrnout makléřskou platformu Robinhood, která byla středobodem celé záležitosti a která si vysloužila zlost uživatelů, když obchodování s vybranými akciemi zastavila. To všechno se zřejmě ukáže časem, jak bude boj pokračovat. Nic totiž ještě zdaleka není u konce - uživatelé Redditu se teprve nadechují a stejně tak regulační orgány.

Diskuze (9) Další článek: „Cvičící“ hormon zlepšuje fyzičku i zdraví seniorů

Témata článku: Netflix, Reddit, Hudba, filmy, seriály, Smrt, Blackberry, AMC, Šílenství, Empire, Uživatelé, Wall Street, Oscar, MGM, Gamestop, Akcie, Investor


Určitě si přečtěte

Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky