Netflix končí na starších konzolích od Nintenda. Na Switchi ale stále není

Protože konzole Nintendo 3DS a Wii U se pomalu odebírají do věčných lovišť, i jednotlivé firmy ukončují podporu aplikací, které na nich byly dostupné. Na konci června letošního roku tak na obou zařízeních skončí Netflix. Zajímavé ale na celé situaci je, že uživatelé nedostanou žádnou náhradu. Na Switch, tedy nejnovější generaci konzole od Nintenda, streamovací služba stále není, byť se to slibuje přes tři roky. 

Zmínka o konci Netflixu na Nintendu 3DS a Wii U se objevila v dokumentech podpory, upozornil na to server Eurogamer. Datum, kdy podpora bude oficiálně ukončena, bylo stanoveno přesně na polovinu roku. Již nyní aplikaci není možné na Nintendo eShopu stáhnout, pokud ji ale máte nainstalovanou, ještě šest měsíců poběží. Stejně tak si ji můžete stáhnout, pokud jste tak učinili někdy v minulosti. 

Podobné kroky se dějí a jsou očekávané. Čemu ale nerozumí nikdo, je pokračující absence Netflixu na Switchi, současném hlavním produktu Nintenda. Uživatelé zcela přestanou mít možnost sledovat přes službu filmy a seriály, pokud vlastní jakoukoli konzoli od této firmy. Přitom sliby existují už od března 2017 - tehdy Nintedo avizovalo, že Netflix na Switch časem přijde. Čas očividně ještě nenastal.

Nepřišla ani další slibovaná aplikace, Amazon Prime. Jediné Hulu si aktuálně na Switchi můžete užít, to ovšem pro Evropany dostupné není.

Váš názor Další článek: Sledujte start rakety Falcon 9 se satelitem Türksat 5A

Témata článku: Herní konzole, Netflix, Nintendo, Konzole, Hula, Amazon Prime, Aplikace, Eurogamer, Switch, Wii U