Netflix | Hudba, filmy, seriály | Spotify

Netflix bude propagovat svůj seriál za pomoci podcastu. Dostupný bude exkluzivně na Spotify

Netflix bude propagovat svůj seriál za pomoci podcastu. Dostupný bude exkluzivně na Spotify

Podcasty aktuálně hýbou internetovou scénou a k propagaci se je chystá využít i streamovací gigant Netflix. Ten v rámci propagace nového seriálu Daybreak vytvoří fiktivní podcast ze stejného apokalyptického světa. Zprvu bude dostupný pouze skrze Spotify.

Novou apokalyptickou komedii Daybreak (česky Nad ránem) vydal Netflix nedávno, nyní k ní ale chystá doprovodný podcastový pořad. Ten ponese název The Only Podcast Left a odehrávat se bude ve stejném světě, jako zmiňovaný seriál. Jedná se tak o fiktivní pořad, čímž se odlišuje od předchozích.

Klepněte pro větší obrázek 
V češtině se seriál jmenuje Nad ránem.

Podcasty jako propagaci seriálů využívá jak Netflix, tak třeba i HBO již delší dobu, většinou se ale jedná o formáty, ve kterých se diváci mohou dozvědět zákulisní informace a další novinky. The Only Podcast Left ale místo toho bude rozšiřovat fiktivní svět seriálu o další prvky.

Levná reklama v době, kdy konkurence sílí

Zprvu bude dostupný exkluzivně v rámci Spotify, po 12. prosinci by se měl rozšířit i na další platformy. Spotify samo se ale v poslední době velmi angažuje, co se týče podcastů a snaží se je stavět jako konkurenční výhodu. Kvůli nim dokonce předělalo knihovnu v rámci svých aplikací, kde tyto audio stopy získaly vlastní záložku a řazení.

Ze strany Netflixu se jedná o levnou propagaci – výroba podcastu je oproti klasickému seriálu nesrovnatelně levnější a přitom může sloužit jako zajímavý reklamní prvek, který může přinést nové diváky. To bude čím dál důležitější s ohledem na narůstající konkurenci. Již nyní je spuštěné Apple TV+ a na trh se chystá i Disney+. Od obou hráčů se přitom očekává, že dokáží přitáhnout miliony předplatitelů.

Mezi nejpopulárnější seriály Netflixu patří Stranger Things. Podívejte se na trailer ke 3. řadě:

Zdroj: The Verge

Diskuze (15) Další článek: Google Mapy už můžete používat inkognito. Skryjete nakupování dárků i navštěvování hospod

Témata článku: Netflix, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Apple TV, Reklama, Předplatné, Disney, Nad ránem, Seriál, The Verge, Stranger Things, Podcast, Propagace

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky