NetCaptor: vše, co vám chybělo u Internet Exploreru

Elegantní a chytré funkce, které vám v Internet Exploreru chybí, aniž byste si to možná uvědomovali, nabízí prohlížeč NetCaptor.
Nadstavby Internet Exploreru již ukázaly, že dokáží být výrazně lepšími produkty než původní Internet Explorer. Neoplanet si mne upřímně moc nezískal, změnu vzhledu, kanály ani instant messaging po prohlížeči nevyžaduji, o to víc si mne ale získal NetCaptor, nyní dostupný ve verzi 6.02.

Instalační program je velmi malý, 1,2 MB je opravdu drobnost. Je to pochopitelné, když se jedná o pouhou nadstavbu nad Internet Explorerem. Netcaptor ale přidává řadu velmi zajímavých vlastností, které vám v každém prohlížeči zatím dost chyběly.

Geniálním vylepšením je systém záložek. Zatímco je běžné, že se okna stránek otevírají v nových samostatných oknech, tady naskakují do nových záložek. Zatímco tedy čtete jednu stránku, dobře vidíte stav ostatních stránek. Naklikáte si nových stránek, kolik potřebujete, a pokračujete ve čtení. Vedle názvu stránky na záložce je i malý barevný puntík. Červený znamená, že se stránka ještě nezačala stahovat, žlutý indikuje probíhající stahování a zelený puntík signalizuje dokončenou stránku, kterou jste si ještě neprohlédli. Vaše využití Internetu se tak výrazně zlepší, nebudete muset přebíhat mezi stránkami, abyste zkontrolovali, jestli se už něco načetlo, program vás na to upozorní sám. Systém záložek navíc nezabírá příliš prostoru na stránce a nechává dost místa pro samotný obsah stránek. Můžete používat nejen standardní Oblíbené položky, ale i NetCaptor groups, což jsou skupiny stránek. Na jedno kliknutí se vám tak může otevřít několik vybraných serverů, které určíte.

NetCaptor používá také inteligentní vypichování pojmů ze stránky – Flyswat. Na stránce se pokusí najít pojmy, ke kterým umí nabídnout další informace, a potrhne je žlutou čárkou. Při kliknutí na takto zvýrazněný pojem se zobrazí například možnost stáhnout podtržený software, získat informace o stavu akcií vybrané firmy, hlavních konkurentech podtržené firmy, najít ubytování v podtrženém městě a spoustu dalšího. Je to prostě web na druhou. Automaticky se tím doplní odkazy k neprolinkovaným pojmům a můžete lépe dolovat informace z Internetu. Peckou je, že Flyswat můžete použít i v jiných aplikacích – stačí na slovo ukázat myší, stisknout Alt a kliknout; okno Flyswatu se tak otevře třeba i ve Wordu.

K dalším užitečnostem patří vypínání zobrazování obrázků tlačítkem na panelu, automatické zavírání vyskakujících reklamních oken a pár dalších drobností.

NetCaptor má také pár nevýhod. Ignoruje okna otevíraná do samostatných oken s pevnými rozměry, otevře je maximalizovaná na nové záložce, má také občasné problémy se změnou názvu stránky na záložce, když do adresního řádku napíšete jinou adresu. Bohužel stejně jako všechny nadstavby Internet Exploreru má vyřazenou podporu automatického vyplňování formulářů. Rozhodně je to ale vydařený kus softwaru a jeho instalaci vřele doporučuji. Je zdarma a opravdu při práci pomáhá.

Diskuze (12) Další článek: Computer 10/00

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Samostatná stránka, Vyskakující okno, Vybrané okno, Zelené tlačítko, Žluté tlačítko, Zelený puntík, Malá informace, Automatické zavírání, Záložka


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5