NetBeans již ve druhé beta-verzi

Česká firma NetBeans 28. července ohlásila, že vylepšila své vývojové prostředí pro Javu s uvolněním druhé beta-verze NetBeans Developer 2.0.
Česká firma NetBeans 28. července ohlásila, že vylepšila své vývojové prostředí pro Javu s uvolněním druhé beta-verze NetBeans Developer 2.0. Vývojové prostředí NetBeans je napsáno samo o sobě v jazyku Java a je založeno na Java Foundation Classes od Sun Microsystems. Již první beta-verzi si na www.netbeans.com stáhlo na 10 tisíc uživatelů. Druhá beta-verze má přinést vylepšení v oblasti funkčnosti a stability. Mezi nejvýznamnějšími změnami lze zaznamenat Form Editor, u něhož byla zvýšena kompatibilita.

NetBeans může současným i budoucím vývojářům pomoci vytvářet aplikace, které díky striktní orientaci na standard jazyka Java mohou běžet v kterémkoliv prostředí, které tento standard rovněž podporuje, tj. většina Unixů, OS/2, nebo Windows NT/95.

NetBeans se bude prodávat ve dvou verzích – Developer a Enterprise. Verze Developer je určena jako jednouživatelská, verze Enterprise má být víceuživatelská.

Firmu NetBeans založil Roman Staněk a investovalo do ní více zahraničních partnerů, mj. známá poradkyně v oboru IT, Esther Dyson, což dává tomuto projektu určitý punc úspěchu.

Váš názor Další článek: Záplavy na webhouse

Témata článku: Software, Windows, Programování, Dyson, Vylepšený editor, Developer, Verze, Druh, Nejvýznamnější změna


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor