Alois Korčák
22. 2. 2022 • 22:14

Pořídil jsem si pro klid Wi-Fi kouřové čidlo. Jenže v té místnosti se občas pracuje s pájkou a cínem a stačí pár minut a už to spustí alarm. Takže žebřík, sundat a po skončení zábavy zas žebřík a čidlo zpět. Dvakrát jsem to absolvoval a čidlo už na strop nepřišlo, schoval jsem ho do skříně. Obslužná mobil. app umí vypnout notifikace na mobil, omezit notifikací v čase ale vypnout samotné čidlo třeba na hodinu, dvě... to prostě nejde.
Nevíte někdo o nějakém kouřovém čidle které bych mohl přes mobil na nějaký čas vypnout? Tahle informace se u prodejců různých čidel neuvádí a po žebříku lozit mě už nebaví ale rád bych měl v místnosti nějaký aktivní informační prvek co kdyby. Děkuji

nihilistic.bird
21. 2. 2022 • 11:01

Take by me zajimalo, proc jsou pouzity 2 cipy (NRF a ATSAM), kdyz NRF je dostatecne vykonny a zaroven velice usporny (neni problem se dostat na jednotky uA bez RF), takze by snadno zvladl i praci za ATSAM.
Jestli neni duvod v OS Zephyr? Nordic jej prosazuje a je v nem spatne snad uplne vsechno. Napsat v OS Zephyr cokoliv, co nejde zkopirovat primo z prikladu je neskutecny opruz (s trochou ironie je to prvni OS naprogramovany v C preprocesoru.) NRF5 SDK je o trochu lepsi, ale ne o moc. Takze nechat NRF jen na BT a pridani dalsiho cipu je vcelku pragmaticka volba jak dostat rychle product do vyroby :)

Lukáš Černý
21. 2. 2022 • 10:21

Hlavní věc co bych ocenil (a koupil ho), tak kdyby se někam zapisovala hodnota CO fixně třeba každých 10 minut, stejně jako to dělá ta meteostanice s CO2, teplotou atd...proč? Abych třeba viděl i mírný nárůst CO, který ještě nespustí alarm (třeba mi v noci uniká z krbu troška spalin...)Ale takto je to čidlo jako každé jiné jen OK/alarm, to je mi asi k ničemu. Na to mi stačí čidlo za 300kč (a vzdáleně mít alarm na mobilu je mi asi k ničemu)...

nickaname1
21. 2. 2022 • 9:19

Tak tomu bych moc nevěřil a nepřipadne mi to jako dobré řešení. Čidlo CO má být především levné, aby jej bylo možné instalovat v každé místnosti, kde se něco spaluje. V případě WAW topení to znamená prakticky každá místnost v domě či bytě.Ty sensorické hodnoty jsou podobné jako má tohle jednoduché čidlo za pár stovek: https://www.hutermann.cz/produkt/detektor-oxidu-uh... Co je ale zajímavé, tak levné čidlo Hütermann ALARM CO-602 EN50291 má garantovanou životnost čidla CO jen 3 roky od data výroby uvedeném na štítku. Pak sice taky funguje, ale výrobce už to negarantuje a doporučuje přístroj vyměnit.Také toto levné čidlo (zjištěno mým měřením), vydrží na 3 x AA baterii kontrolovat koncentraci CO jen 10 - 12 měsíců. Pak začne hlasitě pípat každou minutu, červeně poblikávat a dožadovat se výměny, což je tak otravné, že baterii opravdu vyměnit musíte okamžitě.Proto mě opravdu překvapuje, že to "smart čidlo" vydrží 10 let a to nejen samotný hardware, ale i baterie a k tomu kromě samotné kontroly vzduchu má ještě ty WiFi a smart kraviny...Mimochodem "notifikaci, že hladina CO klesla a můžete se vrátit" opravdu nepotřebujete. Protože správně, když se spustí čidlo CO, tak máte hlavně okamžitě vypadnout se všemi lidmi, čidlo neřešit a venku zavolat na linku 112. Následně přijedou hasiči, sami všechno zkontrolují, sami čidla vypnou, postarají se o odvětrání a že se můžete vrátit vám sdělí velitel zásahu.Kromě toho ta cena čidla v tisících bude určitě svádět k tomu nenakoupit těch čidel dostatečné množství, ale třeba jen jedno, takže v důsledku pak může mít uživatel ochranu nižší než u levného řešení.Kdybych nutně potřeboval WiFi k CO čidlu, tak sám bych asi postupoval tak, že bych nakoupil nějaké RaspberryPi Zero, koupil o jedno levné čidlo navíc jen pro něj, kuchnul jej, propojil spolu a nechal běžet jen pro účel monitoringu on-line s napájením ze sítě. Ale jak říkám - u CO čidla není WiFi důležité.

MLML
21. 2. 2022 • 6:45

Pán otevřel krabičku = pitva. Pod slovem pitva vidím jinou činnost. A vlastně nám nic neukázal. Ani nemohl, nic mimořádného tam není. Ale chápu, že je třeba něco stvořit, aby bylo co dát na stránku. A někdy může být problém cokoli zajímavého najít. Snaha byla.

Net.Xtreme
21. 2. 2022 • 5:32

A záruku dávají na jak dlouho? Protože tohle marketingové “až” je docela bezcenná informace, pokud si za tím výrobce nestojí.

Mispulda
21. 2. 2022 • 0:28

V běžné domácnosti je už kolem půlnoci překročena hraniční hodnota jen tak mimochodem. Otázkou je, zdali se ta informace dá z čidla nějak dostat ven tak, aby se to dalo připojit k jinému systému.

peter.mlich
peter.mlich
20. 2. 2022 • 20:01

Kdyz to ma tak nizkou spotrebu, tak to mohli vybavit solarnim clankem, ktery pokryje spotrebu pres den a kdykoliv nekdo rozne svetlo.

milanc
20. 2. 2022 • 19:20

Říct o piezo pískači, že to je CO čidlo... 😀 Na obrázku je to už ok.

Určitě si přečtěte

Články odjinud