DDR5 | Výroba | Paměti

Netac otestoval linky pro rychlé operační paměti DDR5. Hromadná výroba začne brzy

Jednotliví výrobci operačních pamětí se předhání v tom, aby měli na trhu včas novou generace pamětí DDR5 s podporou Intel Alder Lake-S. Další společností, která úspěšně prošla testováním, je Netac. O dodávku paměťových čipů DDR5 se stará Micron, Netac vše kompletuje do modulů určených do slotů dimm.

Netac oznámil, že za pouhý měsíc od dodání se mu podařilo otestovat výrobní linky a kompatibilitu s dosud neuvedenými základními deskami od Asusu nebo MSI. Dle vyjádření nedošlo k žádným problémů, což je dobrá zpráva i pro Intel a jeho nové čipsety.

Společnost je připravená na rozjezd hromadné výroby, která by měla odstartovat již velmi brzy. Uvedení nové platformy Intel Alder Lake se očekává na září či srpen, takže už příliš času nezbývá. Poptávku lze čekat velkou, takže se s výrobou musí začít v dostatečném předstihu.

Operační paměti DDR5 přinesou vyšší výkon, nižší spotřebu a jejich nejnižší frekvence bude začínat na 4,8 GHz, přičemž současné specifikace jsou nastavené až do 8,4 GHz. Netac se nedávno pochlubil tím, že vyvinul první operační paměti DDR5 s frekvencí 10 GHz, takže lze očekávat, že výrobci rychle přijdou i s moduly s mnohem vyššími frekvencemi.

Micron DDR5

Váš názor Další článek: Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Témata článku: Technologie, Intel, DDR5, Asus, Výroba, Paměti, Micron, Paměťový čip, Alder Lake, Alder Lake-S, Operační paměť, Opera ?, Výrobní linka, Linka, Základní deska, Intel Alder LakeTýden Živě: Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 a probrali jsme, jaké telefony používáte

Týden Živě: Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 a probrali jsme, jaké telefony používáte

** Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 ** Podívali jsme se, jaké telefony využíváte ** Google představil Pixel 6, snad bude stát za to

Filip KůželVladislav Kluska
Windows 365Týden ŽivěVideo
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix