Neprodávejte MP3, policie se dívá!

V úterý policie obvinila z porušování autorských práv devatenáctiletého muže z Tábora, který na Internetu nabízel k prodeji 471 alb převedených do formátu MP3.
Podle zprávy ČTK v úterý policie obvinila z porušování autorských práv devatenáctiletého muže z Tábora, který na Internetu nabízel k prodeji 471 alb převedených do formátu MP3. Celkem se mu podařilo prodat devadesát pět cédéček zaslaných na dobírku, čímž si přišel na 33 503 korun. Informoval o tom táborský policejní mluvčí Pavel Hanták.

Obviněný muž neměl pochopitelně k šíření souhlas od držitelů autorských práv a neměl ani živnostenské oprávnění (že by grabování za účelem dalšího prodeje? :) ). Hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest.

Živě komentuje: Pokud vím, tak je to první obvinění za distribuci MP3 souborů, zatím policie stíhala jen softwarové piráty a písničkářů si ještě nevšímala. Po krátké době je to ale další zátah na někoho, kdo inzeroval svoje nabídky prostřednictvím Internetu. Lze tedy očekávat i další surfování naší policie po Internetu a kontrolu zdejších nabídek. Policie má zatím na Internetu poměrně snadnou práci, její nedávné výsledky totiž spadají jen do kategorie prodeje zprostředkovaného přes Internet. Dá se to tedy přirovnat k pročítání inzertních novin a vybírání těch, kteří prostě inzerují nelegální činnost. Po tomto období ale přijde rozhodně pracnější a náročnější práce vyhledávání anonymních pirátů na Internetu. Odhalení toho, kdo na nějaký freeweb nahraje nelegální obsah a dá ho bez kontaktu na svou osobu volně k dispozici, bude nepoměrně složitější. Zatím si prostě stačí přečíst adresu a zazvonit na zvonek. Jenom doufám, že těch zvonění bude opravdu přibývat, bylo už načase.

Diskuze (1) Další článek: Dvakrát policie na Internetu – jednou u nás, jednou ve Švýcarsku

Témata článku: Internet, MP3, Policie, Policejní mluvčí, První obvinění, Zvonek, Policejní zátah

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost