Neomezený prostor pro webové stránky na .CZ doméně

(Inzerce) Webové stránky jsou ve své podstatě data uložená na serveru, nyní přestalo být důležité, kolik místa na disku zabírají. Správná volba domény má stále svůj význam.

Weby, ať už jsou provozované na WordPressu, libovolném jiném redakčním systému nebo vytvořené na míru, zabírají místo na serveru, které je ve svém principu omezené kapacitou hardware. Přesto nám v současné době  hostingové firmy dopřávají komfort neomezeného hostingu. Díky tomu se nemusíme starat o to, kolik místa jakkoliv robustní webová prezentace zabírá. Jedinou podmínkou je, aby všechna data uložená v prostoru určeném pro web hosting, byla součástí webových stránek.

ilustrativni_obr_zive.jpg 
www.active24.cz

V Česku mezi ně patří ACTIVE 24 (www.active24.cz), která jde v tomto směru ještě dál a neomezuje ani počet databází, počet FTP přístupů a přenesená data. Uvolnění těchto parametrů pocítí především rozsáhlejší projekty nebo projekty, na kterých pracuje větší tým lidí. Jednodušší obchodní model usnadňuje život i webmasterům, kteří díky zrušeným limitům nemusí svým webovým prezentacím přidělovat a hlídat prostor.

Stejná společnost přišla v letních měsících i s dalšími inovacemi. Například v oblasti bezpečnosti posunula český hostingový standard o kus dopředu, když pro všechny webhostingy na Linuxu zavedla šifrovaný přenos dat a vedle HTTPS podporuje také SPDY protokol, který pomáhá rychlejšímu načítání webových stránek.  Kromě toho umožňuje webmasterům samoobslužně nahrávat SSL/TLS certifikáty.  ACTIVE 24 tak potvrzuje svou pověst poskytovatele hostingových služeb na vysoké odborné i technické úrovni.

O .CZ doménách

V otázce úspěšnosti webové prezentace hraje klíčovou roli volba vhodného doménového jména. Provozování webu na vlastní doméně dává jeho majiteli jistotu, že jej zákazníci najdou vždy na stejné adrese, a to i v případě, že se třeba přestěhuje k jinému poskytovateli hostingu. Totéž platí pro e-mailové adresy. Dokonce i freemailové služby dnes umožňují propojení schránky s vlastní doménou.

Nejrozšířenější doménou v České republice je národní doména. Při vyhledávání informací čeští uživatelé Internetu upřednostňují právě domény s koncovkou .cz. Výběr domény pro jakýkoli internetový projekt by tedy měl toto uživatelské chování respektovat. Pokud si zájemce o doménu .cz neví s výběrem rady, může se obrátit přímo na registrátora domén, nebo využít doporučení a tipy na jeho webových stránkách.

Správcem domény .cz je sdružení CZ.NIC, které se věnuje také osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti a podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou infrastrukturu v České republice.

Další článek: Intel pracuje na univerzálním standardu pro moderní stylus

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,