T-Mobile | O2 | Poskytovatelé internetu | Vodafone

Neomezený mobilní internet má už i O2. Jak obstojí v porovnání s konkurencí?

Už i operátor O2 přispěchal s nabídkou neomezeného mobilního internetu pro své zákazníky. Oproti konkurenci na to jde ale jinak – neomezených tarifů nabízí více a liší se maximální přenosovou rychlostí. Princip je tedy stejný, jako u klasického pevného internetu.

Neo primárně na data, Free+ na volání

Nové tarify NEO s neomezeným internetem startují s Bronzovým paušálem na 1 099 Kč za měsíc s maximální rychlostí 5 Mbit/s, přičemž stejná rychlost platí jak pro download, tak pro upload. V rámci balíčku jsou i neomezené SMS a volání.

Vyšší NEO Bronzový nabízí za 1 299 Kč rychlost až 20 Mbit/s, nabídka pak končí Zlatým a Platinovým tarifem za 1 599, resp. 2 499 Kč. Ty už nemají zastropovanou rychlost a jste omezeni pouze kapacitou sítě, teoreticky tak můžete dosahovat až na rychlost 300 Mbit/s. U druhého zmíněného poté získáte 1 GB dat na surfování v zóně Top svět.

O2 také aktualizovalo stávající tarify FREE, kde navýšilo datové limity. Všechny je možné přidat do balíčku O2 Spolu, kde je možné získat další slevy. Výhodou je také to, že zde jsou tarify bez závazku, samostatně se klasicky upisujete na dva roky. Podrobnosti najdete na webu Mobilmania.cz.

„Neomezený“ je už i T-mobile a Vodafone

Své neomezené nabídky již dříve představili i dva hlavní konkurenti. První s ní přišel Vodafone, který ale nabízí neomezená data pouze pro rodinné balíčky a je nutné k nim zakoupit i pevný internet. Celková cena je pak 2 396 Kč pro dvě osoby, 2 595 Kč pro tři a 2 795 Kč pro čtyři. Rychlost je ale u všech omezená na 10 Mbit/s.

T-mobile zato nabízí klasické tarify pro jednotlivce, kdy neomezená data včetně neomezeného volání a SMS vás vyjdou na 1 275 Kč, po přenesení 50 GB se vám ale zpomalí rychlost právě na 10 Mbit/s. U dražšího za 1 575 Kč k žádnému omezení rychlosti nedojde a je tak o dvacet korun levnější, než srovnatelný balíček od O2.

Neomezený mobilní internet: co kde dostanete

O2

  • 1 099 Kč: NEO Bronzový - neomezený FUP, rychlost 5 MB/s
  • 1 299 Kč: NEO Stříbrný - neomezený FUP, rychlost 20 Mb/s
  • 1 599 Kč: NEO Zlatý - neomezený FUP ani rychlostí (teoreticky až 300 Mb/s)
  • 2 499 Kč: NEO Platinový - neomezný FUP ani rychlost, navíc 1 GB dat ve světě

V ceně tarifů u O2 je i neomezené volání a SMS. 

T-Mobile

  • 875 Kč: Neomezeně HD - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, volání za 3,50 Kč/min a SMS za 1,50 Kč
  • 1 125 Kč: Neomezeně HD a tarif 100 - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, na volání 100 minut + 100 SMS
  • 1 275 Kč: Neomezeně HD a tarif M - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS
  • 1 475 Kč: Neomezeně HD a tarif L - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS + data, volání a SMS v zahraničí 
  • 1 575 Kč: Neomezeně MAX - neomezený FUP, neomezená rychlost, neomezené volání a SMS (nabídka byla oficiálně oznámena, ale zatím není na webu, vyžádat ji můžete po telefonu)

Vodafone

Samostatné neomezené datové tarify Vodafone nenabízí, neomezená data jsou k dispozici jen pro skupiny a v kombinaci s pevným internetem.

  • 2 396 Kč: Neomezený tarif pro 2 SIM karty + pevné připojení. Rychlost 10 Mb/s, neomezené volání a SMS. 

Přepočtená cena neomezených dat na jednu SIM kartu se snižuje se vzrůstajícím počtem SIM karet na jednom účtu. Při koupi pěti SIM karet vyjde jedna karta na 599 Kč, ale podmínkou je příplatek 399 Kč za pevný internet. Za pět karet tedy celkem 3 394 Kč. 

Ceny jsou zpravidla uváděny s úvazkem na dva roky. Pro tarif bez úvazku je buď nutné připlatit nebo zkombinovat více služeb. Nevýhoda úvazků bude ale od března příštího roku zrušena zákonem, proto jí už nepřisuzujeme tak velkou váhu.

Diskuze (27) Další článek: Intel se pochlubil, že na olympiádu do Tokia dodá technologie pro rozpoznávání lidí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,