O2 | Poskytovatelé internetu | Vodafone | T-Mobile

Neomezený mobilní internet má už i O2. Jak obstojí v porovnání s konkurencí?

Už i operátor O2 přispěchal s nabídkou neomezeného mobilního internetu pro své zákazníky. Oproti konkurenci na to jde ale jinak – neomezených tarifů nabízí více a liší se maximální přenosovou rychlostí. Princip je tedy stejný, jako u klasického pevného internetu.

Neo primárně na data, Free+ na volání

Nové tarify NEO s neomezeným internetem startují s Bronzovým paušálem na 1 099 Kč za měsíc s maximální rychlostí 5 Mbit/s, přičemž stejná rychlost platí jak pro download, tak pro upload. V rámci balíčku jsou i neomezené SMS a volání.

Vyšší NEO Bronzový nabízí za 1 299 Kč rychlost až 20 Mbit/s, nabídka pak končí Zlatým a Platinovým tarifem za 1 599, resp. 2 499 Kč. Ty už nemají zastropovanou rychlost a jste omezeni pouze kapacitou sítě, teoreticky tak můžete dosahovat až na rychlost 300 Mbit/s. U druhého zmíněného poté získáte 1 GB dat na surfování v zóně Top svět.

O2 také aktualizovalo stávající tarify FREE, kde navýšilo datové limity. Všechny je možné přidat do balíčku O2 Spolu, kde je možné získat další slevy. Výhodou je také to, že zde jsou tarify bez závazku, samostatně se klasicky upisujete na dva roky. Podrobnosti najdete na webu Mobilmania.cz.

„Neomezený“ je už i T-mobile a Vodafone

Své neomezené nabídky již dříve představili i dva hlavní konkurenti. První s ní přišel Vodafone, který ale nabízí neomezená data pouze pro rodinné balíčky a je nutné k nim zakoupit i pevný internet. Celková cena je pak 2 396 Kč pro dvě osoby, 2 595 Kč pro tři a 2 795 Kč pro čtyři. Rychlost je ale u všech omezená na 10 Mbit/s.

T-mobile zato nabízí klasické tarify pro jednotlivce, kdy neomezená data včetně neomezeného volání a SMS vás vyjdou na 1 275 Kč, po přenesení 50 GB se vám ale zpomalí rychlost právě na 10 Mbit/s. U dražšího za 1 575 Kč k žádnému omezení rychlosti nedojde a je tak o dvacet korun levnější, než srovnatelný balíček od O2.

Neomezený mobilní internet: co kde dostanete

O2

  • 1 099 Kč: NEO Bronzový - neomezený FUP, rychlost 5 MB/s
  • 1 299 Kč: NEO Stříbrný - neomezený FUP, rychlost 20 Mb/s
  • 1 599 Kč: NEO Zlatý - neomezený FUP ani rychlostí (teoreticky až 300 Mb/s)
  • 2 499 Kč: NEO Platinový - neomezný FUP ani rychlost, navíc 1 GB dat ve světě

V ceně tarifů u O2 je i neomezené volání a SMS. 

T-Mobile

  • 875 Kč: Neomezeně HD - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, volání za 3,50 Kč/min a SMS za 1,50 Kč
  • 1 125 Kč: Neomezeně HD a tarif 100 - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, na volání 100 minut + 100 SMS
  • 1 275 Kč: Neomezeně HD a tarif M - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS
  • 1 475 Kč: Neomezeně HD a tarif L - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS + data, volání a SMS v zahraničí 
  • 1 575 Kč: Neomezeně MAX - neomezený FUP, neomezená rychlost, neomezené volání a SMS (nabídka byla oficiálně oznámena, ale zatím není na webu, vyžádat ji můžete po telefonu)

Vodafone

Samostatné neomezené datové tarify Vodafone nenabízí, neomezená data jsou k dispozici jen pro skupiny a v kombinaci s pevným internetem.

  • 2 396 Kč: Neomezený tarif pro 2 SIM karty + pevné připojení. Rychlost 10 Mb/s, neomezené volání a SMS. 

Přepočtená cena neomezených dat na jednu SIM kartu se snižuje se vzrůstajícím počtem SIM karet na jednom účtu. Při koupi pěti SIM karet vyjde jedna karta na 599 Kč, ale podmínkou je příplatek 399 Kč za pevný internet. Za pět karet tedy celkem 3 394 Kč. 

Ceny jsou zpravidla uváděny s úvazkem na dva roky. Pro tarif bez úvazku je buď nutné připlatit nebo zkombinovat více služeb. Nevýhoda úvazků bude ale od března příštího roku zrušena zákonem, proto jí už nepřisuzujeme tak velkou váhu.

Diskuze (27) Další článek: Intel se pochlubil, že na olympiádu do Tokia dodá technologie pro rozpoznávání lidí

Témata článku: Internet, O2, Poskytovatelé internetu, Připojení k internetu, NEO, Vodafone, T-Mobile, Rychlost, Tarif, Mbit/s, Balíček, FUP, Zlatý, Free, Bronzový, SMS


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 27

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 132

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů