O2 | Poskytovatelé internetu | T-Mobile | Vodafone

Neomezený mobilní internet má už i O2. Jak obstojí v porovnání s konkurencí?

Už i operátor O2 přispěchal s nabídkou neomezeného mobilního internetu pro své zákazníky. Oproti konkurenci na to jde ale jinak – neomezených tarifů nabízí více a liší se maximální přenosovou rychlostí. Princip je tedy stejný, jako u klasického pevného internetu.

Neo primárně na data, Free+ na volání

Nové tarify NEO s neomezeným internetem startují s Bronzovým paušálem na 1 099 Kč za měsíc s maximální rychlostí 5 Mbit/s, přičemž stejná rychlost platí jak pro download, tak pro upload. V rámci balíčku jsou i neomezené SMS a volání.

Vyšší NEO Bronzový nabízí za 1 299 Kč rychlost až 20 Mbit/s, nabídka pak končí Zlatým a Platinovým tarifem za 1 599, resp. 2 499 Kč. Ty už nemají zastropovanou rychlost a jste omezeni pouze kapacitou sítě, teoreticky tak můžete dosahovat až na rychlost 300 Mbit/s. U druhého zmíněného poté získáte 1 GB dat na surfování v zóně Top svět.

O2 také aktualizovalo stávající tarify FREE, kde navýšilo datové limity. Všechny je možné přidat do balíčku O2 Spolu, kde je možné získat další slevy. Výhodou je také to, že zde jsou tarify bez závazku, samostatně se klasicky upisujete na dva roky. Podrobnosti najdete na webu Mobilmania.cz.

„Neomezený“ je už i T-mobile a Vodafone

Své neomezené nabídky již dříve představili i dva hlavní konkurenti. První s ní přišel Vodafone, který ale nabízí neomezená data pouze pro rodinné balíčky a je nutné k nim zakoupit i pevný internet. Celková cena je pak 2 396 Kč pro dvě osoby, 2 595 Kč pro tři a 2 795 Kč pro čtyři. Rychlost je ale u všech omezená na 10 Mbit/s.

T-mobile zato nabízí klasické tarify pro jednotlivce, kdy neomezená data včetně neomezeného volání a SMS vás vyjdou na 1 275 Kč, po přenesení 50 GB se vám ale zpomalí rychlost právě na 10 Mbit/s. U dražšího za 1 575 Kč k žádnému omezení rychlosti nedojde a je tak o dvacet korun levnější, než srovnatelný balíček od O2.

Neomezený mobilní internet: co kde dostanete

O2

  • 1 099 Kč: NEO Bronzový - neomezený FUP, rychlost 5 MB/s
  • 1 299 Kč: NEO Stříbrný - neomezený FUP, rychlost 20 Mb/s
  • 1 599 Kč: NEO Zlatý - neomezený FUP ani rychlostí (teoreticky až 300 Mb/s)
  • 2 499 Kč: NEO Platinový - neomezný FUP ani rychlost, navíc 1 GB dat ve světě

V ceně tarifů u O2 je i neomezené volání a SMS. 

T-Mobile

  • 875 Kč: Neomezeně HD - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, volání za 3,50 Kč/min a SMS za 1,50 Kč
  • 1 125 Kč: Neomezeně HD a tarif 100 - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, na volání 100 minut + 100 SMS
  • 1 275 Kč: Neomezeně HD a tarif M - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS
  • 1 475 Kč: Neomezeně HD a tarif L - plná rychlost do 50 GB, poté 10 Mb/s, neomezené volání a SMS + data, volání a SMS v zahraničí 
  • 1 575 Kč: Neomezeně MAX - neomezený FUP, neomezená rychlost, neomezené volání a SMS (nabídka byla oficiálně oznámena, ale zatím není na webu, vyžádat ji můžete po telefonu)

Vodafone

Samostatné neomezené datové tarify Vodafone nenabízí, neomezená data jsou k dispozici jen pro skupiny a v kombinaci s pevným internetem.

  • 2 396 Kč: Neomezený tarif pro 2 SIM karty + pevné připojení. Rychlost 10 Mb/s, neomezené volání a SMS. 

Přepočtená cena neomezených dat na jednu SIM kartu se snižuje se vzrůstajícím počtem SIM karet na jednom účtu. Při koupi pěti SIM karet vyjde jedna karta na 599 Kč, ale podmínkou je příplatek 399 Kč za pevný internet. Za pět karet tedy celkem 3 394 Kč. 

Ceny jsou zpravidla uváděny s úvazkem na dva roky. Pro tarif bez úvazku je buď nutné připlatit nebo zkombinovat více služeb. Nevýhoda úvazků bude ale od března příštího roku zrušena zákonem, proto jí už nepřisuzujeme tak velkou váhu.

Diskuze (27) Další článek: Intel se pochlubil, že na olympiádu do Tokia dodá technologie pro rozpoznávání lidí

Témata článku: O2, Internet, Připojení k internetu, Poskytovatelé internetu, T-Mobile, NEO, Vodafone, Tarif, Free, Bronzový, Zlatý, Rychlost, Mbit/s, SMS, Balíček, FUP


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 167

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11