Neodrazujte návštěvníky svého webu, HTTP ho zabíjí

Po vydání aktualizace prohlížeče Chrome ver. 68 v červenci 2018 budou weby s HTTP označeny za nedůvěryhodné. Varování bude vidět hned vedle URL stránky. Zabezpečte svůj web ještě dnes se SSLmarketem.
Neodrazujte návštěvníky svého webu, HTTP ho zabíjí

Bez HTTPS to už nepůjde

V 90. letech, kdy se začalo HTTPS na webech používat, bylo toto zabezpečení výjimečné. Majitel webu pečlivě zvažoval, jaké části webu zabezpečí na základě druhu přenášených dat. Postupně se však šifrování stávalo dostupnější a začalo se objevovat zejména u bank, finančních služeb a e-shopů.

Dnes je tento přístup překonaný. SSL/TLS certifikáty jsou již dostupné zcela pro každého. Webová stránka potřebuje HTTPS bez ohledu na to, zdali zpracovává citlivé údaje či nikoliv. Protokol HTTP/2, který postupně nahrazuje zastaralý HTTP, bude fungovat pouze šifrovaně. To znamená, že certifikát je zapotřebí k samotnému fungování vašeho webu. Tento fakt posilují prohlížeče, které HTTPS vyžadují.

Důvodů pro HTTPS je mnoho

Přečtěte si několik důvodů proč HTTPS na svém webu potřebujete a proč se bez SSL/TLS certifikátu už neobejdete:

Důvody pro použití HTTPS

  • Přenášená data jsou chráněná proti odposlechu
  • Obsah nemůže být změněn
  • K adrese webu můžete doplnit zelený pruh EV certifikátu
  • Web bude rychlejší díky protokolu HTTP/2

Co se stane bez HTTPS?

  • U adresy webu bude svítit Nezabezpečeno
  • Data lze odposlouchávat, měnit a lze ukrást hesla
  • Hláška o nezabezpečení bude odrazovat návštěvníky
  • Prodejci pocítí pokles návštěvnosti i finančně
  • Web jednou přestane fungovat, protože nepodporuje HTTP/2.

Nutnost zabezpečení návštěvníka webu, zajištění neměnnosti dat a fungování webu pomocí HTTP/2 jsou důvody, proč Chrome 68 a další prohlížeče označují stránky bez HTTPS jako nedůvěryhodné.

Vyřešte problém s Chrome a získejte důvěryhodný web

Problém s Chrome a nedůvěryhodným webem vám pomůžeme vyřešit. Poradíme s výběrem i nasazením certifikátu. Celý proces proběhne hladce a rychle. Jsme Platinum Elite partner CA DigiCert a největší zprostředkovatel certifikátů ve střední Evropě. Důvěřujte největšímu a nejzkušenějšímu partnerovi v Česku.

Doména .CZ je důvěryhodná a bezpečná

Česká doména je v oblasti důvěryhodnosti a bezpečnosti nejlepší volbou pro vaše online podnikání. Český zákazník očekává web v češtině s příznačnou koncovkou .CZ. CZ doména mu nabízí bezpečnost v podobě DNSSECu, který chrání proti případnému podvržení falešným DNS záznamem.

Správcem domény .CZ je sdružení CZ.NIC, které se věnuje osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti, podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou komunitu v České republice.

CZ.NIC patří k nejprogresivnějším správcům domén na světě a díky tomu je český internet bezpečný. Není škoda těchto výhod nevyužít či návštěvníky webu bez certifikátu odrazovat varováním o nedůvěryhodném spojením v prohlížeči? Zabezpečte svoji .CZ doménu právě teď se SSLmarketem.

Autor:
Ing. Jindřich Zechmeister
ředitel oddělení IT security
ZONER software, a. s

Další článek: Vědci přenesli vzpomínky jednoho mořského plže do jiného


Určitě si přečtěte

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 214

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66