Neodrazujte návštěvníky svého webu, HTTP ho zabíjí

Po vydání aktualizace prohlížeče Chrome ver. 68 v červenci 2018 budou weby s HTTP označeny za nedůvěryhodné. Varování bude vidět hned vedle URL stránky. Zabezpečte svůj web ještě dnes se SSLmarketem.
Neodrazujte návštěvníky svého webu, HTTP ho zabíjí

Bez HTTPS to už nepůjde

V 90. letech, kdy se začalo HTTPS na webech používat, bylo toto zabezpečení výjimečné. Majitel webu pečlivě zvažoval, jaké části webu zabezpečí na základě druhu přenášených dat. Postupně se však šifrování stávalo dostupnější a začalo se objevovat zejména u bank, finančních služeb a e-shopů.

Dnes je tento přístup překonaný. SSL/TLS certifikáty jsou již dostupné zcela pro každého. Webová stránka potřebuje HTTPS bez ohledu na to, zdali zpracovává citlivé údaje či nikoliv. Protokol HTTP/2, který postupně nahrazuje zastaralý HTTP, bude fungovat pouze šifrovaně. To znamená, že certifikát je zapotřebí k samotnému fungování vašeho webu. Tento fakt posilují prohlížeče, které HTTPS vyžadují.

Důvodů pro HTTPS je mnoho

Přečtěte si několik důvodů proč HTTPS na svém webu potřebujete a proč se bez SSL/TLS certifikátu už neobejdete:

Důvody pro použití HTTPS

  • Přenášená data jsou chráněná proti odposlechu
  • Obsah nemůže být změněn
  • K adrese webu můžete doplnit zelený pruh EV certifikátu
  • Web bude rychlejší díky protokolu HTTP/2

Co se stane bez HTTPS?

  • U adresy webu bude svítit Nezabezpečeno
  • Data lze odposlouchávat, měnit a lze ukrást hesla
  • Hláška o nezabezpečení bude odrazovat návštěvníky
  • Prodejci pocítí pokles návštěvnosti i finančně
  • Web jednou přestane fungovat, protože nepodporuje HTTP/2.

Nutnost zabezpečení návštěvníka webu, zajištění neměnnosti dat a fungování webu pomocí HTTP/2 jsou důvody, proč Chrome 68 a další prohlížeče označují stránky bez HTTPS jako nedůvěryhodné.

Vyřešte problém s Chrome a získejte důvěryhodný web

Problém s Chrome a nedůvěryhodným webem vám pomůžeme vyřešit. Poradíme s výběrem i nasazením certifikátu. Celý proces proběhne hladce a rychle. Jsme Platinum Elite partner CA DigiCert a největší zprostředkovatel certifikátů ve střední Evropě. Důvěřujte největšímu a nejzkušenějšímu partnerovi v Česku.

Doména .CZ je důvěryhodná a bezpečná

Česká doména je v oblasti důvěryhodnosti a bezpečnosti nejlepší volbou pro vaše online podnikání. Český zákazník očekává web v češtině s příznačnou koncovkou .CZ. CZ doména mu nabízí bezpečnost v podobě DNSSECu, který chrání proti případnému podvržení falešným DNS záznamem.

Správcem domény .CZ je sdružení CZ.NIC, které se věnuje osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti, podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou komunitu v České republice.

CZ.NIC patří k nejprogresivnějším správcům domén na světě a díky tomu je český internet bezpečný. Není škoda těchto výhod nevyužít či návštěvníky webu bez certifikátu odrazovat varováním o nedůvěryhodném spojením v prohlížeči? Zabezpečte svoji .CZ doménu právě teď se SSLmarketem.

Autor:
Ing. Jindřich Zechmeister
ředitel oddělení IT security
ZONER software, a. s

Další článek: Vědci přenesli vzpomínky jednoho mořského plže do jiného

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů