Není WinAmp jako WinAmp, některý je kulatý

Už vám taky začíná vadit okoukaný vzhled Winampu, vyměňujete skiny, ale pořád máte pocit, že se nic nezměnilo? Ano? Potom je čas změnit něco jiného - přehrávač. Jaký je třeba K-Jofol?
Už vám taky začíná vadit okoukaný vzhled Winampu, vyměňujete skiny, ale pořád máte pocit, že se nic nezměnilo? Ano? Potom je čas změnit něco jiného - přehrávač. Já vím, někdo může namítat, že vzhled u hudebního programu je až to poslední, co ho zajímá, ale co když ta změna přinese i jiné výhody.

Alternativ k Winampu existuje celá řada, jedna věc je však spojuje - všechny jenom živoří ve stínu svého velkého bratra. Jednotlivci se ale derou na povrch. Mezi ty nejaktivnejší patří K-Jofol.

K-Jofol(v0.51) od aEGiS cORP. je nový přehrávač MP3, VQF, AAC souboru.

AAC a VQF jsou zvukové soubory, které podobně jako MP3 pracuji na základě ztrátové komprese (informace, které většina lidí neslyší se neukládá), liší se však v kvalitě a velikostech souboru. VQ je japonská ztrátová komprese zvuku pracující na principu vektorové kvantizace (na rozdíl od skalární u MP3), která umožňuje stejnou kvalitu zvuku při nižší bitrate.

Program na první pohled zaujme svým osobitým vzhledem. Ve futuristickém designu K-Jofolu jsou totiž všechna okna kulatá, uprostřed navíc prosvítá část plochy za přehrávačem. Jedním slovem paráda - kdo neuvidí neuvěří. Pokud by někdo přesto tesknil po starém vzhledu typu winamp, umí se K-Jofol rychle převléknout do slušivého winamp skinu.

Že svého konkurenta předčí i v jiných oblastech, dokazuje šíře podporovaných formátu. Podporu MP3 asi čekali všichni, VQF už příjemně překvapí (i když tu můžeme mít s příslušným plug-inem i ve Winampu) a AAC je už jen tou pověstnou třešničkou na dortě. Věci jako 32 kanálový equalizer , integrovaný frekvenční analyzer a plug-iny jsou samozřejmostí.

Dekódování je založeno na mpg123( velmi rychlý, volně šiřitelný přehrávač MPEG1.0/2.0 layer 1,2,3 pro unix), který staví K-Jofol do pozice nejrychlejšího přehrávače pro Win32. Nová verze by si měla ukrojit 2.81% procesorového času při přehrávání mp3 (u vqf o adekvátní část více).

K-Jofol má i své nedostatky - neporadí si s moduly (soubory S3M, XM, MOD ...). Čeká to snad ale někdo od programu tohoto typu? Program je však stále ve vývoji a přece všichni víme, že ani dnes dokonalý winamp se dokonalým nenarodil.

Co ale potěší nejvíce? K-Jofol je na rozdíl od Winampu šířen jako freeware a je ve verzi 0.51 volně ke stažení zde.

Diskuze (1) Další článek: Dvakrát policie na Internetu – jednou u nás, jednou ve Švýcarsku

Témata článku: Download, Winamp, Equalizer, Skin, Vzhled, Starý typ, Aegis, Nejrychlejší typ


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji