Není WinAmp jako WinAmp, některý je kulatý

Už vám taky začíná vadit okoukaný vzhled Winampu, vyměňujete skiny, ale pořád máte pocit, že se nic nezměnilo? Ano? Potom je čas změnit něco jiného - přehrávač. Jaký je třeba K-Jofol?
Už vám taky začíná vadit okoukaný vzhled Winampu, vyměňujete skiny, ale pořád máte pocit, že se nic nezměnilo? Ano? Potom je čas změnit něco jiného - přehrávač. Já vím, někdo může namítat, že vzhled u hudebního programu je až to poslední, co ho zajímá, ale co když ta změna přinese i jiné výhody.

Alternativ k Winampu existuje celá řada, jedna věc je však spojuje - všechny jenom živoří ve stínu svého velkého bratra. Jednotlivci se ale derou na povrch. Mezi ty nejaktivnejší patří K-Jofol.

K-Jofol(v0.51) od aEGiS cORP. je nový přehrávač MP3, VQF, AAC souboru.

AAC a VQF jsou zvukové soubory, které podobně jako MP3 pracuji na základě ztrátové komprese (informace, které většina lidí neslyší se neukládá), liší se však v kvalitě a velikostech souboru. VQ je japonská ztrátová komprese zvuku pracující na principu vektorové kvantizace (na rozdíl od skalární u MP3), která umožňuje stejnou kvalitu zvuku při nižší bitrate.

Program na první pohled zaujme svým osobitým vzhledem. Ve futuristickém designu K-Jofolu jsou totiž všechna okna kulatá, uprostřed navíc prosvítá část plochy za přehrávačem. Jedním slovem paráda - kdo neuvidí neuvěří. Pokud by někdo přesto tesknil po starém vzhledu typu winamp, umí se K-Jofol rychle převléknout do slušivého winamp skinu.

Že svého konkurenta předčí i v jiných oblastech, dokazuje šíře podporovaných formátu. Podporu MP3 asi čekali všichni, VQF už příjemně překvapí (i když tu můžeme mít s příslušným plug-inem i ve Winampu) a AAC je už jen tou pověstnou třešničkou na dortě. Věci jako 32 kanálový equalizer , integrovaný frekvenční analyzer a plug-iny jsou samozřejmostí.

Dekódování je založeno na mpg123( velmi rychlý, volně šiřitelný přehrávač MPEG1.0/2.0 layer 1,2,3 pro unix), který staví K-Jofol do pozice nejrychlejšího přehrávače pro Win32. Nová verze by si měla ukrojit 2.81% procesorového času při přehrávání mp3 (u vqf o adekvátní část více).

K-Jofol má i své nedostatky - neporadí si s moduly (soubory S3M, XM, MOD ...). Čeká to snad ale někdo od programu tohoto typu? Program je však stále ve vývoji a přece všichni víme, že ani dnes dokonalý winamp se dokonalým nenarodil.

Co ale potěší nejvíce? K-Jofol je na rozdíl od Winampu šířen jako freeware a je ve verzi 0.51 volně ke stažení zde.

Diskuze (1) Další článek: Dvakrát policie na Internetu – jednou u nás, jednou ve Švýcarsku

Témata článku: Download, Winamp, Skin, Equalizer, Vzhled, Nejrychlejší typ, Starý typ, Aegis


Určitě si přečtěte

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku