Grafické karty | Počítače | Asrock

Není to SSD, ale grafika. ASRock vyrobil jednoduchou kartu pro slot M.2

V poslední době se roztrhl pytel s nejrůznějšími adaptéry do malého slotu M.2 a společnost ASRock nyní představila další nevšední využití – pro jednoduchou a úspornou grafickou kartu.

Adaptér s označením ASRock M2_VGA vypadá jako SSD, má i standardní velikost 2280. Na desce je však řadič Siliconmotion SM750, který zahrnuje grafický čip s podporou rozlišení Full HD (1 920 × 1 080) přes rozhraní PCI Express ×1. Čip je schopný zobrazovat jen 2D a zvládne i akceleraci videa, má vlastních 16 MB paměti DDR.

zujzuzju.jpg

Skrze kabel je na výstupu pouze analogový výstup VGA, což pro základní použití zcela dostačuje. Adaptér má velmi nízkou spotřebu pouze 1,4 W, ale vyžaduje dodatečné napájení pomocí molexu. Kompatibilita je zaručena s operačním systémem Windows i Linux.

fhfhfhgf.jpg

ASRock neuvádí cenu, ale tomu se nelze příliš divit. Tento adaptér je určen spíše pro podnikovou sféru, kde taková specialitka jistě najde uplatnění.

Diskuze (12) Další článek: Japonská univerzita přišla kvůli chybě při zálohování o 77 terabajtů vědeckých dat ze superpočítače

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,