Články z Computeru | Huawei | Mobilní telefon

Nenahraditelný Google: Mohou být telefony Huawei úspěšné i bez služeb Googlu?

Androidový telefon bez Google služeb? Otázka, kterou by snad nikoho nenapadlo se zabývat, se v proběhu loňského roku stala tvrdou realitou. Huawei se musí obejít bez služeb Googlu a vybudovat vlastní alternativu.

Zdá se to jako naprostá samozřejmost: k telefonu s Androidem se přihlásíte pomocí účtu Googlu, stáhnou se vám všechny kontakty a další nastavení z cloudu, můžete si nainstalovat miliony aplikací přes Google Play Store, můžete platit telefonem atd. Je to tak zavedené a samozřejmé, že snad nikdy nebyl důvod přemýšlet nad tím, že by to mohlo být jinak. Jenže...

Pokusím se vyhnout politice a nějakému souzení, kdo je v této situaci ten špatný, byť to asi půjde těžko, protože právě politika a obviňování jsou hlavním zdrojem sváru. Velmi zjednodušeně: USA (přesně ministerstvo obchodu) má vůči Huawei výhrady a obviňuje jej ze špionáže, sledování atd. Huawei očekávaně všechna nařčení odmítá. Výsledkem je to, že Huawei nesmí od května 2019 využívat americké technologie a software.

Klepněte pro větší obrázek 
Huawei P40 Pro. Telefon za bezmála 30 tisíc korun se špičkovým hardwarem, nejnovějším Androidem, ale bez služeb Googlu

Produkty, které spatřily světlo světa před tímto zákazem, jsou stále relativně v pohodě, což je třeba i loňský prémiový telefon Huawei P30 Pro. Telefon má přístup ke službám Googlu a můžete jej používat zcela plnohodnotně, stejně jako jakýkoli jiný telefon. Ale i nad stávajícími produkty visí Damoklův meč. Reálný dopad sankcí se už několik měsíců odkládá a de facto se jen prodlužuje výjimka. USA tak technicky drží v šachu miliony uživatelů telefonů Huawei.

Nicméně nově uváděné modely telefonů, včetně špičkových modelů Huawei Mate 30 Pro nebo řady P40, už zažívají omezení naplno. Na ty se již „doběhová“ výjimka nevztahuje. Telefony se tedy musí obejít bez služeb Googlu. Jak je takový telefon použitelný?

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Google, Facebook, YouTube, Gmail, Články z Computeru, Android, USA, Google Pay, Čína, Instagram, Huawei, Mobilní telefon, TomTom, Google Play Store, AppGallery, Google kalendář, Telefon, Damokles, Huawei Mobile Services, GMS, Huawei mást, Dalibor, Google Maps, Světlo světa, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle