Google | Vyhledávače

Nemůžete přijít na název písničky? Zabroukejte ji do Googlu a on ji zkusí najít

Foto: Google
Nemůžete přijít na název písničky? Zabroukejte ji do Googlu a on ji zkusí najít | Foto: Google

Problém starý skoro jak moderní civilizace sama. Máte v hlavě útržek melodie, ale nemůžete zjistit, jak se písnička jmenuje. Dosud jste se v takové situaci mohli obrátit na specializované aplikace typu SoundHound, kam bylo možné melodii zazpívat nebo zabroukat a on se ji pokusil identifikovat. Ale ne každý má podobnou aplikaci vždy po ruce, proto funkci nově dostal i Google. 

Nová vychytávka se jmenuje „Hum to Search“, což by se dalo volně přeložit jako „Broukáním k vyhledání“ a poskytuje přesně to, co slibuje – jakmile do vyhledávače Googlu zazpíváte nebo zabroukáte melodii, u které chcete zjistit, jaký interpret za ní stojí, vyhledávač aktivuje své modely strojového učení a pokusí se autora zjistit. 

„Jednoduchý způsob, jak to vysvětlit, je, že melodie písně je jako její otisk prstu – každá má svou jedinečnou identitu,“ popisuje Google v blogovém příspěvku, kde novinku oznámil. „Připravili jsme modely strojového učení, které mohou přiřadit vaše broukání, zpěv nebo pískání ke správnému otisku,“ dodává. 

Funkce aktuálně funguje v aplikaci Googlu jak na iOS, tak na Androidu, plus o ni můžete požádat Google Asistenta. Jde jen o to, aby zařízení mělo mikrofon. Kliknutím na ikonku mikrofonu a pole „vyhledat píseň“ se vyhledávání a nahrávání aktivuje. 

Na iOS zatím můžete vyhledávat jen v angličtině, na Androidu pak v dalších 20 jazycích. Google slibuje, že rozšíření do dalších řečí bude následovat. 

Diskuze (10) Další článek: Zoom zavede end-to-end šifrování. Novinku začne testovat příští týden

Témata článku: Google, Android, Vyhledávače, iOS, Google Asistent, Písnička, Vyhledávač, Aplikace, Search, Melodie, Název písničky


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk