Google | Vyhledávače

Nemůžete přijít na název písničky? Zabroukejte ji do Googlu a on ji zkusí najít

Foto: Google
Nemůžete přijít na název písničky? Zabroukejte ji do Googlu a on ji zkusí najít | Foto: Google

Problém starý skoro jak moderní civilizace sama. Máte v hlavě útržek melodie, ale nemůžete zjistit, jak se písnička jmenuje. Dosud jste se v takové situaci mohli obrátit na specializované aplikace typu SoundHound, kam bylo možné melodii zazpívat nebo zabroukat a on se ji pokusil identifikovat. Ale ne každý má podobnou aplikaci vždy po ruce, proto funkci nově dostal i Google. 

Nová vychytávka se jmenuje „Hum to Search“, což by se dalo volně přeložit jako „Broukáním k vyhledání“ a poskytuje přesně to, co slibuje – jakmile do vyhledávače Googlu zazpíváte nebo zabroukáte melodii, u které chcete zjistit, jaký interpret za ní stojí, vyhledávač aktivuje své modely strojového učení a pokusí se autora zjistit. 

„Jednoduchý způsob, jak to vysvětlit, je, že melodie písně je jako její otisk prstu – každá má svou jedinečnou identitu,“ popisuje Google v blogovém příspěvku, kde novinku oznámil. „Připravili jsme modely strojového učení, které mohou přiřadit vaše broukání, zpěv nebo pískání ke správnému otisku,“ dodává. 

Funkce aktuálně funguje v aplikaci Googlu jak na iOS, tak na Androidu, plus o ni můžete požádat Google Asistenta. Jde jen o to, aby zařízení mělo mikrofon. Kliknutím na ikonku mikrofonu a pole „vyhledat píseň“ se vyhledávání a nahrávání aktivuje. 

Na iOS zatím můžete vyhledávat jen v angličtině, na Androidu pak v dalších 20 jazycích. Google slibuje, že rozšíření do dalších řečí bude následovat. 

Diskuze (10) Další článek: Zoom zavede end-to-end šifrování. Novinku začne testovat příští týden

Témata článku: Google, Android, Vyhledávače, iOS, Google Asistent, Melodie, Search, Název písničky, Vyhledávač, Písnička, Aplikace


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk