Nemrtvý Napster

Napster už tolikrát umřel a znovu vstal z mrtvých, že má pomalu ošoupané víko od rakve. Bertelsmann totiž rozpadlý Napster dává zase dohromady a plně jej přebírá.
Minulý týden jsme psali o úplném úpadku Napsteru, který opustilo celé vedení v reakci na zamítnutí nabídky Bertelsmannu na úplné převzetí. Situace se koncem týdne obrátila, když se Bertelsmanu podařilo převzít kompletně celý Napster a vrátit zpět odstoupivší vedení.

Bertelsmann navíc za Napster zaplatil nakonec méně, než nabízel. Původní nabídka byla 16,5 miliónu, nyní to bylo jen 8 miliónu, navíc Napster nebude zatížen vleklými spory ohledně porušování autorských práv. Technicky vzato totiž Napster šel do konkursu se všemi náležitostmi a Bertelsmann je obratem získal. Tím, že Napster šel do konkurzu byly odstaveny všechny pohledávky a i probíhající soudní spory na vedlejší kolej. Tento postup použil i Scour Exchange, když se chtěl vyhnout vysokým nákladům na hrozící soudní spory. Bertelsmann tedy Napster koupil a z této sumy budou uspokojeny všechny pohledávky, tedy rozhodně výhodnější investice, než brát Napster i s příslušnými spory.

Napster tak utekl hrobníkovi z lopaty jen proto, že si na ni sám dobrovolně sedl a bylo to součást plánu. Bertelsmann nyní vlastní Napster kompletně, navíc nezatížený minulostí a může si s ním dělat naprosto cokoli. Nezbývá než zopakovat, že osudy Napsteru lidé sledují dnes již jen z nostalgie, přípravy na jeho novou komerční podobu nechávají drtivou většinu naprosto chladnou.

Diskuze (5) Další článek: Digitální přetížení G2

Témata článku: NEM, Nostalgie, Napster, Scour, Původní plán, Původní nabídka, Úpadek, Spore, Celé vedení


Určitě si přečtěte

Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

** Rover pohání prehistorický čip PowerPC 750, prolétlo internetem ** Ve skutečnosti je to složitější, je to jeho kosmická verze ** Jmenuje se BAE RAD750 a příliš nezestárnul

Jakub Čížek | 17

Jakub Čížek
PerseveranceProcesory
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger