Notebooky | Klávesnice

Němci navrhli ultratenkou mechanickou klávesnici do notebooků, navíc bude tichá

Patnáct měsíců po odhalení svých prvních Ultra Low Profile (ULP) spínačů teď Cherry MX představuje druhou variantu. Tu první německá společnost zpětně pojmenovala jako ULP Click, protože spínače jsou klikací (jako velké MX Blue). Novinka pak nese název ULP Tactile a je notebookovou alternativou pro MX Brown. Tlačítka tak budou poskytovat zpětnou vazbu, ale bez hlasitého kliknutí.

Spínače na první pohled vypadají stejně. Design připomíná nechvalně proslulé motýlí klávesy od Applu, Cherry MX má ale kovová křídla spojená pružinkou a slibuje výdrž až 50 milionů stisků.

Celková výška je jen 3,5 mm a vzhledem k tomu, že lze spínače připájet přímo k základní desce, bude možné vytvořit opravdu tenké klávesnice, případně notebooky s tloušťkou pod dva centimetry.

Dráha stisku má pouze 1,8 mm, aktuační bod je na 0,8 mm. K plnému stisku potřebujete sílu rovnou 65 gramům, pro sepnutí na aktuačním bodu jen 52 gramů. Spínač má také volný střed, takže jím může procházet LED pro podsvícení kláves.

Novou taktilní klávesnici podle výrobce najdeme v noteboocích Corsair Voyager a1600 nebo MSI Titan GT77. Nasadit by ji měl i německý Schenker u značky XMG.

Diskuze (6) Další článek: V USA bojují proti ohnivým mravencům pomocí virů

Témata článku: Notebooky, Hardware, Apple, Klávesnice, MX Brown, Stisk, Corsair Voyager, Mec, Spínač, Notebook, XMG, Cherry MX, Schenker, KLA, Klávesnice na Heureka.cz