Nemáte na PalmPC? Zkuste CASIO Pocket Viewer

Databanka Casio Pocket Viewer PV-100 (PV-200) připomíná PalmPC. Přes černobílý dotykový displej lze přístroj ovládat pomocí pera, které je v příslušenství.
Databanka Casio Pocket Viewer PV-100 (PV-200) připomíná PalmPC. Přes černobílý dotykový displej lze přístroj ovládat pomocí pera, které je v příslušenství. Přístroj komunikuje v češtině (na rozdíl od některých "poctivých" PalmPC, které komunikují v angličtině a čeština se musí instalovat) a lze synchronizovat s počítačem. Minimálně poloviční cena v porovnání s palmPC je velmi příjemná.

Živě komentuje: Firma Casio je pevně spojena s velkým sortimentem databank. Dokonce jsem již zaregistroval, že se občas říká Casio místo databanka. Inu, obdobně se říká Lux místo vysavač nebo Xerox místo kopírka. Je to však tatáž firma Casio, která uvedla na trh skvělé palmPC s názvy Cassiopeia E-100 či E-105 s TFT displejem a s přehráváním MP3.

Pocket Viewer připomíná PalmPC pouze s tím rozdílem, že to není počítač s MS Windows CE či PalmOS. Pokud ovšem nechcete přidávat aplikace, tak je srdečně jedno, co je uvnitř. Drtivá většina uživatelů si stejně do svých PalmPC přidává pouze češtinu, kterou tato databanka umí nativně (nebo česky řečeno "od přírody"). Vlastně PalmPC stroje se začaly tlačit na místo databank, protože měly víc funkcí, měly jiné ovládání a stroje s MS Windows CE měly shodné ovládání s MS Windows 95. Nevýhodou ovšem byla větší hmotnost, daná vyšší spotřebou (větší akumulátory), větším displejem i klávesnicí (ta u kategorie handheld). Přesněji řečeno, byly to ve skutečnosti handheldy, které začaly klasické databanky vytlačovat nebo fungovat jako "lepší, výkonnější, dražší a těžší databanka". PalmPC však doposud žádnou odlehčenou verzi neměla až doposud. Pocket Viewer bude konkurovat modelům Philips Nino 200 či Everex Freestyle a "stájovému" kolegovi Casio Cassiopeia E-11.

Oba nabízené modely se od sebe liší výbavou. Slabší PV-100 je osazen 1 MB paměti, kdežto PV-200 má 2 MB a navíc možnost podsvícení displeje. Na levém horním boku je ovládací kolečko, s kterým se pracuje obdobným stylem, jako s kolečkem u MS Intellimouse. Na spodní straně najdeme vestavěnou nabídku funkcí (podsvětlení, menu, scheduler, contacts, memo, quick memo, esc a menu bar). Quick memo (tzv. Rychlé poznámky) umožňuje přímé psaní na displej (výsledkem je obrázek místo textu jako u memo (Poznámky). Přímo na "ploše" se v menu objeví (již lokalizovaně) "aplikace" Kalendář, Kontakty, Poznámky, Výdaje, Hry a Tajné. Kromě nich ještě Pocket Viewer nabízí hodiny, kalkulátor. Postrádám e-mailového klienta, ale to bych asi chtěl trochu moc.

Pocket Viewer dokáže zastat palmPC v mnoha běžně požadovaných funkcích, ale za nižší pořizovací hodnotu šesti až sedmi tisíc. Pro ty, kteří nepotřebují víc, je Pocket Viewer náhradou PalmPC.

Váš názor Další článek: Aktuálnost vzdálených registrů

Témata článku: Windows, NEM, Quick, Freestyle, Nina, Nabízený stroj, Cassiopeia, PAL, Pocket, Poloviční cena, Skvělá klávesnice, Klasické data, Casio


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 59

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu