Sociální sítě | Twitter | Síť

Nelíbí se vám na Twitteru lišta s příběhy? Vypnout ji nelze, můžete ale skrývat Fleety uživatelů

Nelíbí se vám na Twitteru lišta s příběhy? Vypnout ji nelze, můžete ale skrývat Fleety uživatelů

V polovině listopadu představil Twitter Fleety – obdobu příběhů z Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítí. Jedná se o příspěvky, které se zobrazují pouze po dobu 24 hodin a následně zmizí. V mobilní aplikaci se prezentují v podobě kruhových bublin v horní části časové osy. Mnoha uživatelům se ale novinka nelíbí a hledají způsob, jak ji vypnout.

Podobně, jako u jiných platforem, jsou Fleety způsobem, jak přimět uživatele k pravidelné konzumaci obsahu. Pokud si aplikaci nespustíte alespoň jednou denně, je jisté, že část takto publikovaných příspěvků prostě neuvidíte.

Fleety jablkem sváru

Krátce poté, co se v aplikaci začaly nad časovou osou zobrazovat Fleety, začali někteří uživatelé řešit otázku, jak tuto sekci deaktivovat. Nutno konstatovat, že uživatelé této sociální sítě jsou mnohdy značně konzervativní a jakékoli změny přijímají s velkou neochotou.

Provozovatel Twitteru tak například neuspěl s pokusem o zobrazování takzvaných „nejlepších příspěvků“, kdy řadil tweety pomocí algoritmu. Uživatelé si doslova vydupali možnost prohlížet příspěvky v chronologickém pořadí bez jakéhokoli řazení či filtrování.

Od začátku se tedy dalo předpokládat, že ani Fleety nebudou částí komunity přijaty s velkým nadšením. Na novou lištu, kterou není možné vypnout, někteří reagovali nekompromisně: přechodem na alternativní aplikaci.

Jak vypnout Fleety?

Jak jsme uvedli výše – lištu s Fleety nelze v mobilní aplikaci Twitter vypnout. To je fakt, se kterým se musíte buď smířit, nebo máte možnost přejít na jiného klienta, či přestat tuto síť používat. Jediná cesta vede přes umlčování Fleetů jednotlivých uživatelů, což vyžaduje čas.

První způsob umlčení vypadá následovně: podržte prst na ikoně uživatele v liště Fleetů. Z nabídky, která se zobrazí, zvolte Skrýt uživatele a v následujícím dialogu pak Skrýt zamyšlení Fleet. Bohužel toto musíte provést pro každý účet, který publikuje tento typ příspěvků.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak vypnout Fleety?

Druhá možnost je k dispozici v režimu prohlížení Fleetů. V tomto případě stačí klepnout na šipku v pravém horním rohu a zvolit stejný postup, tj. nejprve Skrýt uživatele a následně Skrýt zamyšlení Fleet. Opět je nutné tento proces absolvovat u každého účtu, jež použije možnost publikace tohoto typu příspěvku.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak vypnout Fleety

Nepříjemnou komplikací je, že uvedené postupy bude nutné použít pro všechny účty, které publikují Fleety v budoucnosti. Nezbývá než doufat, že Twitter ustoupí a nabídne uživatelům možnost celou lištu vypnout.

Diskuze (1) Další článek: U.S. Army investuje do neurovědeckého výzkumu. Touží po přístroji pro „telepatickou“ komunikaci

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Mobilní aplikace, Twitter, Instagram, Komunikace, Síť, Časová osa, Sociální síť, Aplikace, Příspěvek, Lišta, Fleet


Určitě si přečtěte

Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5