Sociální sítě | Twitter | Síť

Nelíbí se vám na Twitteru lišta s příběhy? Vypnout ji nelze, můžete ale skrývat Fleety uživatelů

V polovině listopadu představil Twitter Fleety – obdobu příběhů z Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítí. Jedná se o příspěvky, které se zobrazují pouze po dobu 24 hodin a následně zmizí. V mobilní aplikaci se prezentují v podobě kruhových bublin v horní části časové osy. Mnoha uživatelům se ale novinka nelíbí a hledají způsob, jak ji vypnout.

Podobně, jako u jiných platforem, jsou Fleety způsobem, jak přimět uživatele k pravidelné konzumaci obsahu. Pokud si aplikaci nespustíte alespoň jednou denně, je jisté, že část takto publikovaných příspěvků prostě neuvidíte.

Fleety jablkem sváru

Krátce poté, co se v aplikaci začaly nad časovou osou zobrazovat Fleety, začali někteří uživatelé řešit otázku, jak tuto sekci deaktivovat. Nutno konstatovat, že uživatelé této sociální sítě jsou mnohdy značně konzervativní a jakékoli změny přijímají s velkou neochotou.

Provozovatel Twitteru tak například neuspěl s pokusem o zobrazování takzvaných „nejlepších příspěvků“, kdy řadil tweety pomocí algoritmu. Uživatelé si doslova vydupali možnost prohlížet příspěvky v chronologickém pořadí bez jakéhokoli řazení či filtrování.

Od začátku se tedy dalo předpokládat, že ani Fleety nebudou částí komunity přijaty s velkým nadšením. Na novou lištu, kterou není možné vypnout, někteří reagovali nekompromisně: přechodem na alternativní aplikaci.

Jak vypnout Fleety?

Jak jsme uvedli výše – lištu s Fleety nelze v mobilní aplikaci Twitter vypnout. To je fakt, se kterým se musíte buď smířit, nebo máte možnost přejít na jiného klienta, či přestat tuto síť používat. Jediná cesta vede přes umlčování Fleetů jednotlivých uživatelů, což vyžaduje čas.

První způsob umlčení vypadá následovně: podržte prst na ikoně uživatele v liště Fleetů. Z nabídky, která se zobrazí, zvolte Skrýt uživatele a v následujícím dialogu pak Skrýt zamyšlení Fleet. Bohužel toto musíte provést pro každý účet, který publikuje tento typ příspěvků.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak vypnout Fleety?

Druhá možnost je k dispozici v režimu prohlížení Fleetů. V tomto případě stačí klepnout na šipku v pravém horním rohu a zvolit stejný postup, tj. nejprve Skrýt uživatele a následně Skrýt zamyšlení Fleet. Opět je nutné tento proces absolvovat u každého účtu, jež použije možnost publikace tohoto typu příspěvku.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak vypnout Fleety

Nepříjemnou komplikací je, že uvedené postupy bude nutné použít pro všechny účty, které publikují Fleety v budoucnosti. Nezbývá než doufat, že Twitter ustoupí a nabídne uživatelům možnost celou lištu vypnout.

Diskuze (1) Další článek: U.S. Army investuje do neurovědeckého výzkumu. Touží po přístroji pro „telepatickou“ komunikaci

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Instagram, Twitter, Mobilní aplikace, Síť, Komunikace, Sociální síť, Fleet, Časová osa, Aplikace, Příspěvek, LištaWear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

** Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep ** Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte ** Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Martin Chroust
Google MapyWear OS
Programování elektroniky: Dotykový kiosek s LCD i černočerným AMOLEDem

Programování elektroniky: Dotykový kiosek s LCD i černočerným AMOLEDem

** Výkladní skříní každé chytré domácnosti je dotykový pultík ** Dnes si ukážeme, jak ho postavit na Raspberry Pi ** Pro srovnání použijeme 7" LCD a 5,5" AMOLED

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuRaspberry Pi
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony