Sociální sítě | Twitter | Komunikace

Nelíbí se vám komentáře náhodných kolemjdoucích? Twitter nabízí možnost omezit odpovědi

Sociální síť Twitter je relativně hodně otevřená – například napsat komentář pod publikovaný příspěvek mohl až dosud prakticky jakýkoli registrovaný uživatel. To se však tento týden změnilo – provozovatel sociální sítě oznámil novou možnost nastavit, kdo může odpovídat u již publikovaných tweetů.

Až dosud bylo možné omezit odpovídání pouze před publikací příspěvku, na což uživatelé často zapomínali a po odeslání to již nebylo možné změnit. Nově lze upravit toto nastavení i u již zveřejněných tweetů – pochopitelně to jde provádět jen u vlastních příspěvků.

Omezení odpovědí na Twitteru

Nová funkce se již rozšířila mezi uživatele po celém světě a je k dispozici jak v mobilních aplikacích, tak ve webové verzi. Funguje u nových i stávajících tweetů bez ohledu na to, jaké nastavení jste při vytváření příspěvku zvolili.

Provedení je jednoduché: stačí klepnout na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu tweetu a zvolit možnost Změnit, kdo může odpovědět. Následně se otevře nabídka se třemi možnostmi – Všichni, Lidé, které sledujete a Pouze lidé, které jste zmínili. Stačí jen vybrat požadovanou možnost.

Pokud vyberete druhou nebo třetí variantu, zobrazí se pod příspěvkem banner, který ostatní uživatele informuje o tom, kdo může odpovídat. V případě pokusu o přidání komentáře se zobrazí dialogové okno s informací, že uživatel omezil odpovědi.

Komentáře pod kontrolou

Uživatelé se tak mohou kdykoli rozhodnout, zda a jak chtějí omezit odpovědi od neznámých lidí. To se může hodit například v situacích, kdy určitý tweet přitáhne příliš mnoho nežádoucí pozornosti. Nová funkce pomůže udržet odpovědi pod kontrolou.

Twitter zavedl možnost omezit odpovědi na tweety v srpnu loňského roku. Provozovatel tehdy jako důvod uvedl, že to pomůže „vést smysluplnější konverzace“. Jedná se o jednu z mnoha změn, které Twitter v poslední době připravil a na řadě je celá řada dalších novinek.

Začátkem července vývojáři prozradili, že pracují na funkci, která usnadní vyhledávání v rámci soukromých zpráv. Brzy také možná bude možné „zrušit“ zmínku o své osobě z tweetu publikovaného jiným uživatelem. Až budou tyto funkce spuštěny, určitě vás budeme informovat.

Diskuze (4) Další článek: Pod jižním pólem Marsu může být obří jezero vody. A nebo je to všechno úplně jinak

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,