Několik slov o správném chlazení

Diskuze čtenářů k článku

Viktor Weiniger  |  31. 05. 2001 02:54  | 

Tak nevím,

Tenhle článek je poměrně starý, ale přesto bych k němu měl jisté výhrady:

1) v textu se píše, že přídavný ventilátor "pochopitelně" vhání vzduch dovnitř, ale na fotce je zřetelné, že je ventilátor namontovaný obráceně, takže vzduch čerpá ven.  Navíc, kdyby byl namontován tak, aby vzduch nasával dovnitř, způsoboval dost značný hukot, protože děrovaný plech skříně klade značný odpor vstupujícímu vzduchu (bohužel i vystupujícímu - netuším, kterým orgánem u toho výrobce přemýšlel...), vrtule ventilátoru je tak trochu " ve vakuu" a tím se zvýší otáčky, tvoří se "turbulence" atd.... (vyzkoušeno)
Pomohlo by jen vystřihnout v děrovaném plechu kruhový otvor o velikosti rotoru ventilátoru a překrýt ho celkem efektní, běžně prodávanou, chromovanou mřížkou na ventilátory ( to stříhání je ale dost makačka).
2) no, tím pádem postrádá efekt "poznatek o přetlaku", protože v "kejsu" bude mírný podtlak. Ohledně prachu je to prakticky jedno, protože to svinstvo, co dýcháme, se dovnitř dostane stejně a je jedno jestli sáním otvory vespod case nebo mohutným vháněním zadním " zásobovacím" ventilátorem, který je asi o 20cm výš. ( apropos, tohle určitě není pětipalcový ventilátor, co je na fotce, ten má spolehlivě 8cm (3,14")

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor