Několik dotazů k tisku u Windows NT

Lze použít do Windows NT starší ovladače? Jak se mění velikost virtuální paměti postscriptové tiskárny? Zpomalují tiskové operace NT Server?
Mohu použít ovladač tiskárny pro starší verze Windows NT?

  Ne. Tiskový klient provozující na svém počítači Windows NT 4.0 musí mít k dispozici ovladač tiskárny právě této verze. Nové ovladače jsou zcela přepracované, v předešlých verzích Windows NT běžely ovladače tiskáren v uživatelském režimu, zatímco ve verzi 4.0 pracují v režimu jádra. Výsledkem je úspora paměti a zvýšení výkonu počítače.
  Ovladače pro stanici a server však mezi sebou kompatibilní jsou, jedná-li se o stejné číslo verze.

Mohu změnit velikost virtuální paměti postskriptové tiskárny?
Ano, ale potřebujete znát správnou hodnotu. Pokud vlastníte Windows NT Resource Kit, zkopírujte na tiskárnu soubor Testps.txt a na vytištěné výsledné stránce zjistíte doporučenou hodnotu velikosti virtuální paměti. Tu potom zapište do pole Change settings (Properties tiskárny - záložka Device settings

Zpomalují tiskové operace běžné operace se soubory?
  
Ne. Při použití Windows NT Serveru pro sdílení souborů i tiskáren zároveň, mají souborové operace vždy vyšší prioritu než operace tiskové. Práce se soubory má na tisková zařízení připojená k serveru jen nepatrný vliv. Spíše naopak dojde ke zpomalení tisků vinou ostatních činností. Toto rozložení sil však platí jen, pokud v registrech do přidělování priorit jedné či druhé strany nezasáhneme.> - položka Available PostScript memory).

Váš názor Další článek: Kam schovává NT Server tiskové soubory na něj poslané?

Témata článku: Windows, Priority, Tisk, Resource, Available, Dotaz, Doporučená verze

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost