Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Před měsícem jsme na Živě.cz spustili službu Živě Premium, která poskytuje web bez reklam a funkcemi navíc. Zmizí bannery, spoty před videi, web je k dispozici i v optimalizovaném tmavém režimu a kdo nemá rád kapitoly, může číst články v jedné dlouhé „nudli“. A hlavně také v rámci Premium dostanete hodnotný obsah navíc. Jedná se zejména o testy, které provádí redakce časopisu Computer, ale i další články, které doposud na Živě nevycházely. 

Každý den vychází minimálně jeden článek kategorie Premium. Nyní jsme vybrali několik, které vyšly v uplynulém měsíci a sami je považujeme za nejzajímavější.

Velké testy a věcné recenze

Unikátní jsou zejména velké srovnávací testy, které jsme vydali již tři. První se týkal monitorů, druhý počítačových skříní a třetí batohů pro notebooky:

Kromě velkých srovnávacích testů vydáváme i recenze samostatných produktů. Díky Premiu a spoluprací s testlabem Computeru můžeme na Živě opět po letech nabídnout recenze hardwaru.

Všechno pečlivě vyzkoušíme a změříme, ale jdeme rovnou k věci. Upozorníme na zjištěné klady či nedostatky, nabídneme souhrn výsledků z nejdůležitějších benchmarků a nebudeme vás nutit studovat osmnáct kapitol grafů, abyste si o grafické kartě udělali představu. Možná někteří namítnete, že takto se to dříve dělalo a rádi byste takový styl recenzí i dnes, my jsme se ale rozhodli nabídnout stručnější a informačně hutnější formu s jasný verdiktem.

Rozhovory a rady

V rámci Živě Premium vycházejí i články, které se zabývají i praktickými radami. V minulém měsíci jsme se zabývali například tématem VPN. Hlouběji jsme rozebrali, k čemu je to vlastně dobré a následně nabídli i přehled poskytovatelů VPN, které jsme osobně vyzkoušeli a změřili v rámci rychlosti a kontroly toku dat:

Zapomenout nesmíme ani na zajímavé rozhovory, které rovněž připravuje redakce časopisu Computer. Přečtěte si například o tom, jak probíhaly kyberútoky na české nemocnice:

Živě Premium nabízí Živě bez reklam a s obsahem navíc. Stojí jen 49 Kč měsíčně, nebo 490 Kč při platbě za roční předplatné. Objednávat můžete zde.

Další článek: Zotac VR GO 3.0: třetí generace počítačového batohu pro provoz „neomezené“ virtuální reality

Témata článku: VPN, Rozhovor, Kapitol, Recenze, Redakce časopisu, Halle, Živě Premium, TES, Odborná rada, Článek, Test, Velký test, Computer, Srovnávací testJak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika
Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

** Hybrid tabletu a čtečky je špičkovým kusem hardwaru. ** Výrazně se omezuje na použití jako zápisníku a čtení. ** Ani u tohoto typu zařízení se nevyhneme předplatnému.

Stanislav Janů
reMarkableE-inkTesty
Překládáme doménu na IP adresu krok za krokem a už chápeme, jak by mohlo Rusko přijít o internet

Překládáme doménu na IP adresu krok za krokem a už chápeme, jak by mohlo Rusko přijít o internet

** Jedním z klíčových systémů na internetu je DNS ** Stará se o překlad doménového jména na koncovou IP adresu ** Dnes si ten překlad vyzkoušíme krok za krokem

Jakub Čížek
DNSTechnologieInternet
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter