Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Před měsícem jsme na Živě.cz spustili službu Živě Premium, která poskytuje web bez reklam a funkcemi navíc. Zmizí bannery, spoty před videi, web je k dispozici i v optimalizovaném tmavém režimu a kdo nemá rád kapitoly, může číst články v jedné dlouhé „nudli“. A hlavně také v rámci Premium dostanete hodnotný obsah navíc. Jedná se zejména o testy, které provádí redakce časopisu Computer, ale i další články, které doposud na Živě nevycházely. 

Každý den vychází minimálně jeden článek kategorie Premium. Nyní jsme vybrali několik, které vyšly v uplynulém měsíci a sami je považujeme za nejzajímavější.

Velké testy a věcné recenze

Unikátní jsou zejména velké srovnávací testy, které jsme vydali již tři. První se týkal monitorů, druhý počítačových skříní a třetí batohů pro notebooky:

Kromě velkých srovnávacích testů vydáváme i recenze samostatných produktů. Díky Premiu a spoluprací s testlabem Computeru můžeme na Živě opět po letech nabídnout recenze hardwaru.

Všechno pečlivě vyzkoušíme a změříme, ale jdeme rovnou k věci. Upozorníme na zjištěné klady či nedostatky, nabídneme souhrn výsledků z nejdůležitějších benchmarků a nebudeme vás nutit studovat osmnáct kapitol grafů, abyste si o grafické kartě udělali představu. Možná někteří namítnete, že takto se to dříve dělalo a rádi byste takový styl recenzí i dnes, my jsme se ale rozhodli nabídnout stručnější a informačně hutnější formu s jasný verdiktem.

Rozhovory a rady

V rámci Živě Premium vycházejí i články, které se zabývají i praktickými radami. V minulém měsíci jsme se zabývali například tématem VPN. Hlouběji jsme rozebrali, k čemu je to vlastně dobré a následně nabídli i přehled poskytovatelů VPN, které jsme osobně vyzkoušeli a změřili v rámci rychlosti a kontroly toku dat:

Zapomenout nesmíme ani na zajímavé rozhovory, které rovněž připravuje redakce časopisu Computer. Přečtěte si například o tom, jak probíhaly kyberútoky na české nemocnice:

Živě Premium nabízí Živě bez reklam a s obsahem navíc. Stojí jen 49 Kč měsíčně, nebo 490 Kč při platbě za roční předplatné. Objednávat můžete zde.

Další článek: Zotac VR GO 3.0: třetí generace počítačového batohu pro provoz „neomezené“ virtuální reality

Témata článku: VPN, Srovnávací test, Test, Velký test, Recenze, Kapitol, Computer, Článek, Redakce časopisu, Živě Premium


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 155

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X