AMD | Procesory | Ryzen

Nejvýkonnější Ryzen 9 by mohl dorazit do obchodů koncem září. Nabídne 16 jader a 4,7 GHz

Zdroj: AMD
Nejvýkonnější Ryzen 9 by mohl dorazit do obchodů koncem září. Nabídne 16 jader a 4,7 GHz | Zdroj: AMD

Redakce WccfTech tento týden upozornila na zajímavý únik informací ohledně dostupnosti nové vlajkové lodi od AMD. 16jádrový Ryzen 9 3950X se z největší pravděpodobností začne prodávat již na konci tohoto měsíce. O únik se postaral německý prodejce Digitec, který na svých stránkách omylem tento procesor zařadil do ceníku s datem zahájení prodeje na 30. září. 

Klepněte pro větší obrázek
Procesor se na chvíli objevil v nabídce německého obchodu

Co ovšem nesedí je cena, kterou tento prodejce uvedl u tohoto procesoru, než byl z ceníku následně stažen. Oficiální cena by měla být 749 dolarů a ne 999 euro. Je však možné že sám prodejce cenu ještě neví a toto je pouze nástřel, podobná praktika je mezi prodejci celkem běžná.

Ryzen 9 3950X se tak stane nejvýkonnějším procesorem tohoto výrobce do soketu AM4, kde nabídne 16 jader a dalších 16 vláken virtuálních. Základní takt procesoru bude 3,5 GHz a maximální turbo frekvence pak 4,7 GHz. Stane se tak nejvýše taktovaným procesorem v nabídce.

Diskuze (48) Další článek: Nový iPhone spouští trypofobii, stěžují si lidé. Co je to?

Témata článku: AMD, Procesory, Ryzen, AMD Zen, GHz, Obchod, Září, Wccftech, Jádro, Procesor, Konec září, Prodejce, Ceník, Digitec


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor