Největší továrna FIC je v ČR

Obratem až 8 miliard korun chce být FIC CZ, s. r. o., svými výrobními halami v Rudné u Prahy jedním z nejvýraznějších evropských výrobců výpočetní techniky.

Klepněte pro větší obrázekJejich cíle jim umožní naplnit čerstvě vybudované technické zázemí, které zvládne za osmihodinovou směnu vyprodukovat na jedné z linek 500 PC. Při počtu 16 montážních linek a pěti pracovních směnách týdně se dostáváme na 160 000 PC za měsíc s tím, že zavedením druhých směn stoupne kapacita montážního závodu na více než 300 000 kusů počítačů za měsíc. Stropem výrobních kapacit společnosti FIC v Rudné je podle slov výkonného ředitele Dalibora Červinky, 400 000 kusů vyrobených jednotek měsíčně. 

Společnost FIC za rok 2001 proinvestuje u nás deset milionů dolarů; v součtu se jejich investice vyšplhají na patnáct milionů USD za celou dobu působení firmy v ČR (tj. od roku 1991). Nové prostory vznikly v logisticky zajímavém regionu (blízkost letiště, Prahy i hranic se SRN) v dosti krátké době (před rokem a půl byla na místě dnešních hal doslova a do písmene zelená louka). Příspěvkem firmy FIC je i zaměstnání 850 lidí z regionu s výhledem na zaokrouhlení jejich počtu na 1000.

Dosažení certifikátu ISO 9001 bylo pro FIC jedním z klíčových bodů pro to, aby mohla získat a udržet své důležité zákazníky. Není tajemstvím, že FIC bude vyrábět pro Compaq a Hewlett-Packard. Současné objednávky mají vykrýt kapacitu hal v Rudné z více než 95% a ani ohlášená fúze obou společností nemá mít negativní vliv na objednávky těchto hardwarových gigantů.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Zelená louka, Výrobní linka, Krátká doba, Továrna, Největší továrna, Halo

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 233

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 26

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje