Největší továrna FIC je v ČR

Obratem až 8 miliard korun chce být FIC CZ, s. r. o., svými výrobními halami v Rudné u Prahy jedním z nejvýraznějších evropských výrobců výpočetní techniky.

Klepněte pro větší obrázekJejich cíle jim umožní naplnit čerstvě vybudované technické zázemí, které zvládne za osmihodinovou směnu vyprodukovat na jedné z linek 500 PC. Při počtu 16 montážních linek a pěti pracovních směnách týdně se dostáváme na 160 000 PC za měsíc s tím, že zavedením druhých směn stoupne kapacita montážního závodu na více než 300 000 kusů počítačů za měsíc. Stropem výrobních kapacit společnosti FIC v Rudné je podle slov výkonného ředitele Dalibora Červinky, 400 000 kusů vyrobených jednotek měsíčně. 

Společnost FIC za rok 2001 proinvestuje u nás deset milionů dolarů; v součtu se jejich investice vyšplhají na patnáct milionů USD za celou dobu působení firmy v ČR (tj. od roku 1991). Nové prostory vznikly v logisticky zajímavém regionu (blízkost letiště, Prahy i hranic se SRN) v dosti krátké době (před rokem a půl byla na místě dnešních hal doslova a do písmene zelená louka). Příspěvkem firmy FIC je i zaměstnání 850 lidí z regionu s výhledem na zaokrouhlení jejich počtu na 1000.

Dosažení certifikátu ISO 9001 bylo pro FIC jedním z klíčových bodů pro to, aby mohla získat a udržet své důležité zákazníky. Není tajemstvím, že FIC bude vyrábět pro Compaq a Hewlett-Packard. Současné objednávky mají vykrýt kapacitu hal v Rudné z více než 95% a ani ohlášená fúze obou společností nemá mít negativní vliv na objednávky těchto hardwarových gigantů.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (3) Další článek: Spoluzakladatel společnosti Akamai byl v uneseném letadle

Témata článku: Zelená louka, Halo, Krátká doba, Továrna, Největší továrna, Výrobní linka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů