Největší server s texty písní uzavřen

The International Lyrics Server byl ve švýcarsku zabaven tamní policií. Prý porušoval autorská práva.
Hudební producenti si na Internet snad jaktěživi nezvyknou. Po bojích proti formátu MP3, přehrávači Rio a tažení proti serveru OLGA (http://www.olga.net) se Asociace hudebních producentů (NMPA) vydala proti největšímu serveru na Internetu, který nabízí texty písní. The International Lyrics Server (http://www.lyrics.ch) obsahuje texty více než sta tisíc písní z celého světa. Správnější by bylo možná říct "obsahoval", protože teď na jeho titulní straně visí oznámení o tom, že server byl zabaven švýcarskou policií a jeho provoz je až na další zastaven.

Nemyslím, že by ILS nějakým způsobem škodil hudebnímu průmyslu - spíše naopak, protože přispívá k popularitě jednotlivých umělců a navíc obsahoval odkazy na místa, kde lze CD s daným songem zakoupit. Podle mého názoru se jedná o další ze série snah oddělit od hudebního průmyslu Internet jako takový. S Internetem se totiž umělci stávají méně či vůbec závislými na dosud všemocných agenturách, mohou si sami zajišťovat distribuci svých děl i informací. A hlavně nemusejí platit poměrně vysokou část svých příjmů agentům.

Bohužel, zcela očividně si NMPA neuvědomuje potenciál, jaký Internet představuje, je-li správně využit. Webová stránka této organizace je toho smutným důkazem.

Pokud se vám postup této organizace proti ILS zdá nepřiměřený, můžete se připojit k petici, která požaduje zastavení stíhání provozovatelů a možnost opětovného spuštění. Petici můžete podepsat na adrese http://www.radiorequests.com/petition/index.html.
  
  
  

Váš názor Další článek: SPT Telecom, Bojkot II a Internet 99: nic pořádně, nic ke spokojenosti

Témata článku: Internet, Rio, Lyrics, Olga, Hudební producent, Song, Švýcarský průmysl, Producent, TeX

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost