Nejtišší pevné disky do notebooků

Společnost IBM dnes oznámila nejtišší pevné disky do přenosných zařízení na světě, společně s diskem o nejvyšší kapacitě pro tytéž zařízení.
Praha, 18. dubna 2001 – Společnost IBM dnes oznámila nejtišší pevné disky do přenosných zařízení na světě, společně s diskem o nejvyšší kapacitě pro tytéž zařízení. Díky nižší úrovni hluku, více otáčkám a vyššímu výkonu je rodina disků IBM Travelstar optimálním řešením pro zálohování dat, hudby, videa, digitálních fotografií nebo streamovaných médií. Tichost disků je zabezpečena díky technologii Drive Noise Supression System (DNSS), která zabezpečuje nejenom již zmíněný tichý chod, ale i větší ochranu vůči otřesům a prvotřídní spolehlivost.

Zatímco většina mobilních pevných disků běží na 4200 otáčkách za minutu, TravelStar 48GH pracuje na klasických 5400, což jej staví do role nejrychlejšího disku na trhu. Přenosová rychlost dosahuje 241 megabitů za sekundu. Tyto nové disky jsou mnohem výkonnější, mají vyšší kapacitu a zrychlují počítač, přes to všechno však splňují přísné nároky na spotřebu energie.

„IBM potvrzuje svou vedoucí pozici na trhu s mobilními pevnými disky,“ řekl Bill Healy, viceprezident IBM Storage Technology. „Naše nová produktová rodina Travelstar nabízí nejvyšší kapacitu, nejvyšší rychlost, nejtišší chod a vylepšený výkon.“. Tato slova dokládají také výsledky odběru zařízení za Q4 2000, kdy dle průzkumů zaujímala IBM 41 procent trhu.

O společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodu do každodenního života.

Váš názor Další článek: Boj o první místo v on-line letenkách

Témata článku: Pevné disky, Nejrychlejší typ, Streamovaná hudba, D notebook, Nejvyšší výkon, Nejtišší chod, Tichý počítač


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu