Nejrozsáhlejší aplikace pro Internet od Corpusu

Česká firma Corpus vymyslela a realizovala vývojový nástroj SQW, který je založen na principech...
Česká firma Corpus vymyslela a realizovala vývojový nástroj SQW, který je založen na principech strukturovaného dotazovacího jazyka SQL pro databáze a jeho použití v síti Web.

Jedním z prvních úspěšně realizovaných projektů firmy Corpus byl vnitřní síťový informační systém pro Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR.

Firma Corpus si to namířila výše, do Internetu, a softwarově zpřístupnila Obchodní rejstřík ČR na síti Internet, který je na adrese http://www.justice.cz.

Zadání Ministerstva spravedlnosti znělo na zpřístupnění databáze (Informix + Sun) právních subjektů a navázání aplikace na již existující datovou strukturu. Corpus má zkušenosti s otevřenými síťovými technologiemi, proto mohla přejít z filozofie intranetu (vnitřní podniková síť) a extranetu (vnitřní podniková síť, částečně využívající i vnější sítě) až do Internetu. Toto řešení bylo možné především z důvodu požadavku veřejného přístupu do Obchodního rejstříku ČR. Nástroj SQW od firmy Corpus však umí vytvořit aplikaci, která projde (bezpečným způsobem) také přes firewall.

SQW je komplexním softwarovým nástrojem pro efektivní vývoj databázových a fulltextových aplikací, pracujících v prostředí Internetu a intranetu. Corpus umí portovat aplikace na všechny mutace OS Unix (SQW runtime) a Windows NT. Vývojový nástroj SQW development je napsán v jazyku Java pro Unix, Windows 95/NT a OS/2.

Za prvních 16 dní bylo přes Internet vydáno 70 000 výpisů, což je přibližně 1/5 výpisů vydaných za rok 1996, a bylo přitom obslouženo přes 5 500 počítačů (za mnohými z nich se skrývá několik uživatelů.

Váš názor Další článek: Internet Explorer jde do breaku

Témata článku: Windows, Internet, Podniková síť, Java Runtime, Síťový nástroj, Intranet, Podnikový nástroj


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu