PR články

Nejoblíbenější hračky: Inspirace na Vánoce

Vánoční svátky se kvapem blíží a pokud máte doma potomka, zaručeně se těší na dárky. Jaké hračky jsou stálicemi v dětském světě a které jim dozajista vykouzlí úsměv?
Nejoblíbenější hračky: Inspirace na Vánoce

Mnohé z nich patří do dražší kategorie a jejich cena často nutí rodiče k dlouhodobějšímu šetření nebo půjčce. Jiné naopak udělají radost i za pár stokorun. Který dárek si pod stromečkem rozbalí vaše dítě?

1.Hračky pro nejmenší

Batolata a děti zhruba do tří let věku neprahnou po nejnovějších technických vychytávkách. Zajímají je jasné barvy, textura, zvuky a blikání, tedy parametry, které cílí na základní lidské smysly. Jako rodiče by vás měl zajímat i edukační přesah samotné hračky. Nezapomeňte, že kvalitní výrobek stojí i více peněz – levné plastové hračky z Číny často obsahují nepovolené látky a mohly by vašemu dítěti uškodit. Dejte přednost raději méně lacinější variantě, na kterou si našetřete, nebo ji případně vyřešte bankovní půjčkou.

Velkým hitem pro batolata od půl roku věku jsou textilní knížky, v nichž lze pomocí suchého zipu a dalších způsobů dokreslovat vyprávěný příběh a stimulovat hmat dítěte. Nestárnoucí klasiku pak znázorňují velké stavebnice, dnes je seženete nejen ze dřeva nebo plastu, ale i ze speciální pěny. Od jednoho roku jsou vhodné motorické aktivní kostky, leckdy s labyrintem, které hravou formou rozvíjejí dětské motorické schopnosti. Sem dále spadají i průtokové hračky do vany, které udělají z koupání čas plný zábavy. Z dražší kategorie jsou to pak pískoviště, trampolíny, klouzačky či menší uzpůsobená hřiště na zahradu.

2.Hračky pro předškoláky a školáky na 1. stupni ZŠ

Mladším dětem už uděláte radost spíše techničtějším dárkem. Opět myslete na bezpečnost (zejména u elektronických hraček) a na vhodný dětský rozvoj. V tomto věku dítě hledá koníčky a zkouší své možnosti, proto se ho snažte stimulovat ve více oborech – ať si samo vybere, který ho baví nejvíc (sport, hudba, čtení, technologie a podobně).

Podpořte zájem o vědu a kupte své ratolesti sadu k výrobě mýdel, slizu, chemickou laboratoř nebo podobnou sestavu. Ruční výrobou, společně stráveným časem a prohloubením znalostí mu jistě uděláte radost. Pro techničtější typy se hodí stále oblíbené autíčko na dálkové ovládání nebo kostková stavebnice, která rozvíjí fantazii. Děti, které si rády hrají na dospělé, ocení panenku nebo interaktivního plyšáka, o kterého se mohou starat – dnešní hračky dokáží nejen mrkat, ale i celkem reálně komunikovat. Čtení dětem pomohou rozvíjet klasické nebo elektronické knížky. Nejoblíbenějším (ale také nejdražším) dárkem se stává elektrické autíčko, ve kterém dítě samo jezdí.

3.Hračky pro starší školáky

Na druhém stupni jako by se něco zlomilo – dítě již začíná dospívat a touží po věcech, které mají spolužáci nebo je vidělo v televizi. Nové technologie jsou jistě v mnoha směrech přínosné, v tomto věku by však bylo lépe dětskou osobnost formovat i klasickým způsobem.

Knihomolům uděláte největší radost novými knižními příběhy – pokud si nejste jisti, zeptejte se v knihkupectví na momentální hit pro věkovou kategorii vašeho dítěte. Pokud již na Ježíška nevěří, můžete mu dát pod stromeček jen poukaz a knížky pak vybrat společně. V tomto věku, kdy jsou již děti schopné taktiky a strategie, se vyplatí koupit i společenskou hru pro celou rodinu. Při upršeném odpoledni tak můžete vyzkoušet třeba své znalosti, postřeh nebo se naučíte prohrávat. I starší školák ocení stavebnici – sbírá momentálně některou z kolekcí nebo je velkým fanouškem Harryho Pottera či Star Wars?

Ve starším věku uděláte pomalu dospívajícím dětem radost i stylovým oblečením (pozor, ponožky a čepice se nepočítají) a holkám i lehkým make-upem a lakem na nehty. Aktivnější děti zase určitě využijí sportovní náčiní – kolo, koloběžka, skateboard, lyže a jiné. Z technologií děti samozřejmě ocení nové telefony, tablety, notebooky, herní konzole, drony, chytré hodinky a další nákladné dárky. Některé z nich se dají pořídit na splátky či na bankovní půjčku, vždy však předem zvažte své možnosti splácení a dbejte na zásady bezpečného půjčování!

Hračka má být přínosem

Ať již vyberete jakýkoliv dárek, vždy se zamyslete, co vašemu dítěti reálně přinese. Snažte se vybírat kvalitní bezpečné výrobky s funkcí, která vašemu dítěti pomůže s rozvojem nějaké části jeho osobnosti. Malé děti se zajímají spíše o základní smyslovou činnost, zatímco větší jsou již ovlivněny spolužáky, reklamou a dospíváním. Pro každého se jako dárek hodí něco jiného, proto je vždy nejlepší inspirací naslouchání vlastní ratolesti.

Další článek: Pláničkova metoda pro 21. století: krávy na ruské farmě dostaly brýle pro virtuální realitu, aby dojily více mléka

Témata článku: PR články


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 21

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 6

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači