Nejoblíbenější freeware programy roku 2012

(inzerce) Jaké bezplatné programy jsou nejoblíbenější? Pro odpověď si tentokrát zajdeme na web MujSoubor.cz.

Jaké bezplatné programy jsou nejoblíbenější? Pro odpověď si tentokrát zajdeme na web MujSoubor.cz, který se postupně prosazuje mezi nejúspěšnější české stahovací portály. V jeho žebříčku zcela dominují programy pro mobilní zařízení a multimédia. Tuto hegemonii narušují pouze 2 programy pro ochranu počítače, a to Avast a CCleaner.

7. PC Suite: Šťastná sedmička pro Nokii

Trochu paradoxně si za minulý rok tohle šťastné číslo vytáhla Nokia se svým PC Suite, který obstarává komunikaci telefonů s počítačem, zejména v oblasti zálohování a synchronizace. Nokia PC Suite byla sedmým nejstahovanějším programem roku 2012.

Stáhnout Nokia PC Suite

Klepněte pro větší obrázek
 

6. iTunes: Apple těsně před konkurentem

Pro správu iPodů, iPadů a iPhonů v počítači potřebuje většina uživatelů program iTunes, který je zároveň i multimediálním přehrávačem s velmi zajímavě řešenou knihovnou. Od populárního Cover Flow bylo ale v poslední verzi upuštěno, což je škoda, protože šlo sice pouze o efektní a nepoužitelný způsob výběru alba, ale nikdo vás nenutil jej používat.

Stáhnout iTunes

Klepněte pro větší obrázek

5. CCleaner: Vyčistěte si počítač

Různé čističe nemají na PC zrovna moc dobrou pověst. Výjimku tvoří CCleaner, který neslibuje zázraky, nezahlcuje počítač zbytečnostmi a svou práci odvádí spolehlivě a kvalitně. Dokáže vymazat všechna uživatelská data z vašich internetových prohlížečů a zachovat tak vaše soukromí, nebo vysypat Koš, smazat dočasné soubory a logy. Poradí si i s registry, ve kterých dokáže smazat staré a nepoužívané záznamy.

Stáhnout CCleaner

Klepněte pro větší obrázek

4. aTube Catcher: Stáhněte si videa z Youtube

Nejrůznějších stahovačů videí je ke stažení spousta. Největší poptávka je po takových, které dokážou „spolupracovat“ s Youtube. aTube Catcher zvládá nejen tuhle nejhlubší studnici videí na světě, ale také další tisíce podobných služeb z celého světa. Exportování videí lze přizpůsobit na tělo všem myslitelným zařízením včetně iPadů, telefonů s Androidem, nebo DVD přehrávačů. S tím se pojí i další užitečná schopnost, totiž přímé vypalování videí na DVD.

Klepněte pro větší obrázek

Stáhnout aTube Catcher

3. Avast!: Spokojí se tahle superstar s bronzem?

Antivirus Avast od stejnojmenné české společnosti patří mezi nejstahovanější programy na světě. Poskytuje jednu z nejkvalitnějších ochran, navíc s minimálními dopady na výkon a fungování počítače. Co ho ale činí speciálním, je kvalita bezplatné verze. Do pravidelného prestižního testování od AV-Comparatives tak ani nevysílá placené varianty, přičemž většinu placené konkurence poráží i tak.

Stáhnout Avast!

Klepněte pro větší obrázek

2. Samsung Kies: Vítěz mobilních závodů

Daleko za sebou nechal Samsung své konkurenty. Kies slouží k synchronizaci mobilního telefonu s počítačem a třeba třídění kontaktů do Outlooku, nebo účtu u Googlu mu nedělá vůbec žádné problémy. Napíšete si z něj i SMSku a budete mít kontrolu nad celým obsahem telefonu.

Stáhnout Samsung Kies

Klepněte pro větší obrázek

1. Skype: Zlato pro nejlevnější telefonování

V době webkamer a mikrofonů za pár korun se rychle rozmáhá i telefonování přes internet. Skype je vlastně jeho synonymem a nezdá se, že by se nadvláda tohoto programu chýlila ke konci. Migrace z podobných služeb je totiž vždy dost pomalá – příčina je jasná, neboť odcházet ke konkurenci, kde nejsou i vaše kontakty, je zcestné.

Stáhnout Skype

Klepněte pro větší obrázek

 

Další článek: Unigine Heaven: otestujte výkon grafiky pod Windows, Linuxem i OS X

Témata článku: Freeware, Superstar, Avast Free Antivirus, Šťastné číslo, PC Suite, Mobilní telefony Samsung, Nejstahovanější program, Nejlevnější telefon, AV Comparatives, Minulý závod, Největší poptávka, Celý obsah, Minimální dopad, Nadvláda, Cover, Stará Nokia, Nejlevnější mobilní telefony, Catcher, Sedmička, Mobilní YouTube, Nokia PC Suite, Nejdoporučovanější počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 49

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 31

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky