Nejnovější SQL server od společnosti Microsoft

Společnost Microsoft uvolnila 13. ledna novou verzi svého SQL serveru ve verzi 7.0, který právem...
Společnost Microsoft uvolnila 13. ledna novou verzi svého SQL serveru ve verzi 7.0, který právem zaujímá první místo v žebříčku SQL serverů pro Windows NT server. Jedná se zatím o první beta verzi, druhá beta se očekává k 22. 1. 1998.

Nikdo ze společnosti Microsoft se netají tím, že svým SQL serverem tvrdě útočí na databáze pro operační systém UNIX. Největší nárůst použití SQL serveru se počítá právě na období 1997 – 2001.

Nový SQL server rozšiřuje možnosti v oblasti rozšiřitelnosti, data warehousingu a jednodušší správy a programování SQL serveru. V oblasti rozšiřitelnosti je možné použít server pro nejmenší databáze na přenosných počítačích, které jsou připojeny přes nízko-rychlostní linky (např. prostřednictvím sítě GSM) až po tera-bajtové symetrické multiprocesorové clustry založené na operačním systému Windows NT Server Enterprise Edition. Jedny z nových funkcí jsou distribuované dotazy a rozsáhlé databáze VLDB (Very Large Database). Pro správu velkých databází můžeme použít nové inovované zpracování komplexních dotazů na rozsáhlé databáze a analýzu dat v reálném čase. Jedním z posledních vylepšení je dnes velmi diskutovaná jednodušší správa serveru kam patří i plánování zpracování některých operací v reálném čase.

SQL serverem společnost Microsoft jasně ukázala, že svůj záměr ukrojit si část koláče trhu s unixovými systémy myslí smrtelně vážně. V každém případě vydělá na tomto snažení uživatel, který tak bude mít k dispozici špičkové řešení za skvělou cenu.

Váš názor Další článek: Windows CE 3.0 již v létě

Témata článku: Spol, Tera, SQL, Vera


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu