Microsoft | Aktualizace | Flight Simulator

Nejnovější aktualizace MS Flight Simulatoru přináší podrobněji zpracované severské země

V pořadí již pátý velký aktualizační balíček „World Update“ pro Microsoft Flight Simulator přináší detailněji zpracované severské země. Konkrétně se virtuální piloti mohou těšit na věrnější pohledy na pět států: Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko a Island.

Aktualizace, označovaná jako World Update V: Nordics, přináší celou řadu vylepšení – například přesněji zpracovanou krajinu a zakomponované významné stavby a památky. Hráči také budou moci vzlétat a přistávat na stovce podrobněji zpracovaných letišť.

World Update V: Nordics

Součástí balíku je pět nových ručně vytvořených letišť, přičemž pro každé jsou připraveny „přistávací výzvy“. Konkrétně se jedná o letiště Bornholm v Dánsku, Ísafjörður na Islandu, Stockholm-Arlanda ve Švédsku, Svalbard (Longyearbyen) v Norsku a konečně Vasaa ve Finsku.

Dalším přínosem má být 77 pečlivě vybraných zajímavých míst, typických pro jednotlivé země. V upoutávce je například k vidění dánské sousoší Muži na moři, zážitkové centrum LEGO House, větrné farmy na pobřeží Dánska, stadión Eleda ve švédském Malmö či neo-futuristický obytný mrakodrap Turning Torso.

Proletět se budete moci nad finskými jezery Kuolimo a Kallavesi či nad hradem svatého Olafa. Nechybí řada architektonicky zajímavých mostů, hradů, zámků a kostelů. Na nehostinném Islandu se můžete podívat na ledovcové jezero Jökulsárlón, sopku Mælifell, planetárium Perlan či největší kostel na Islandu Hallgrímskirkja.

Další novinky v MSFS na obzoru

Stejně jako předchozí aktualizace World Updates je i tento update pro všechny hráče MS Flight Simulatoru zdarma. Je však nutné hru aktualizovat a poté si nový obsah vyžádat v repozitáři Microsoft Flight Simulatoru.

Na veletrhu E3 2021 bylo jedním z velkých oznámení v rámci prezentace Xboxu a Bethesdy odhalení data vydání Microsoft Flight Simulatoru pro Xbox Series X|S. Hra se na konzolích současné generace objeví 27. července a podle všeho bude poskytovat stejný obsah, jaký byl dosud vydán pro počítačovou verzi.

Dozvěděli jsme se také, že Microsoft Flight Simulator dostane nový obsah v souvislosti s připravovanou premiérou amerického akčně-dramatického filmu Top Gun: Maverick v hlavní roli s Tomem Cruisem. V tomto případě si ale na další podrobnosti budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Váš názor Další článek: Thomas J. Watson: Povídání o otci IBM

Témata článku: Microsoft, Aktualizace, Simulace, Letadla, Létání, Xbox, Finsko, Flight Simulator, Norsko, Švédsko, Island, Simulátor, MS Flight Simulator, Tom Cruise, Severská země, Update, Svalbard, Dánsko, Nordics, Lego House, Bethesda, Letiště, Xbox Series, World Update, MSFSLáva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

Láva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

** Na islandském poloostrově Reykjanes se stále vylévá žhavá láva ** Místní telekomunikační společnost řeší, co udělá s optickými kabely ** Provedla proto experiment, kdy přes kabel nechala přelít lávu

Karel Kilián
IslandOptické kabelySopka
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika