Nejnavštěvovanějším zpravodajským „sajtem“ je MSNBC, společné dílko Microsoftu a NBC

MSNBC je web pro americké domácnosti, o kterém se u nás mnoho neví. A náhle je nejnavštěvovanějším zpravodajským webem na zeměkouli.
Přes existenci výborných news.com nebo cnn.com vytrvale stoupá vzhůru hvězda www.msnbc.com, před pár lety zrozeného a pro naše uživatele nepříliš známého média. V půli prosince zaznamenala MSNBC 1.43 mil. unikátních uživatelů denně (!), a současně oznámila analytická firma PC Meter (projekt se jmenuje Media Matrix), že MSNBC je „nejnavštěvovanějším obecným zpravodajským webem“ na světě. MSNBC už v celém roce 1998 vedl v řebříčku zpravodajských webů určených pro domácnost; nyní vystoupl na první příčku i v navštěvovanosti „z práce“, tj. jako profesionální zpravodajsko-finanční web.

Rekordních 1.43 mil. uživatelů padlo samozřejmě v den, kdy americká a britská vojska znovu bombardovala Irák; návštěvnost údajně vzrostla dvě hodiny po prvním náletu čtyřnásobně. MSNBC nyní celkově vede před CNN.com, i když poměrně těsně; podle výzkumníků z Media Matrixu sleduje MSNBC 8.3% celkové americké „internetové“ populace, CNN pak 7.0%.

Živě komentuje: pokud porovnáme oba vedoucí weby, pak zjistíme nápadné odlišnosti. CNN.com je „klasický“ zpravodajský web, hodně v duchu „Headline News“ z televize CNN, odkud také samozřejmě čerpá svůj materiál včetně obrazového. MSNBC je zase v duchu televize NBC víc „pro všechny lidi“, a nabízí pestrou směs určenou pro americkou domácnost; v poslední době se ale MSNBC také věnovala víc čistému zpravodajství, a výsledkem byl zřejmě i zmiňovaný vzrůst návštěvnosti. Rozdíl je i v technickém zpracování webů – zatímco CNN.com spíše potěší ctitele spartánských stránek, které, řečené jejich slovy „musí být krásně čitelné v Netscape Navigatoru 1.0“, je MSNBC nabitější interaktivními softwarovými prvky, samozřejmě podle stranické příslušnosti Microsoftími. Nicméně se s oběma pracuje velmi dobře, a musím uznat, že kvalitní interaktivní applety (kupř. rozbalovací roletky s menu, pruhy s plovoucími burzovními zprávami atd.) práci s médiem skutečně zrychlují a usnadňují.

Váš názor Další článek: Jak obnovit ne předchozí, ale před-předchozí operační systém?

Témata článku: Televize živě, NBC, Matrix, MSN, Obecné zpravodajství

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost