Torrent | Hudba, filmy, seriály | Warez

Nejnavštěvovanější pirátské filmové doupě YTS je v ohrožení

YTS je dnes obecně považováno za nejnavštěvovanější skladiště filmových torrentů, i když spolehlivé statistiky chybějí. V každém případě, stále více se o něj zajímají majitelé práv, přičemž jedna skupina jej letos na jaře zažalovala u federálního soudu na Havajských ostrovech.

Podle Torrentfreaku, který celou scénu bedlivě sleduje, přitom došlo přímo k elektronickému vyjednávání mezi filmovými producenty a provozovateli YTS, jejichž identita není jasná. Poté skutečně několik torrentů z YTS zmizelo.

I když je identita operátorů nejasná, Cloudflare, jehož CDN servery služba používá, prozradil, kam přesně YTS vede – prý k newyorské hostingové společnosti Digital Ocean. Možná právě to operátory přinutilo jednat.

Filmoví producenti budou chtít YTS pochopitelně zlikvidovat, jenže v tom je ten háček. YTS/YIFY bylo totiž filmovým průmyslem zničeno už několikrát. Jak je to možné? Značku i grafiku jednoduše po každém pádu převezme někdo další jako štafetu, čili dnešní provozovatelé pravděpodobně nejnavštěvovanějšího pirátského webu světa nemají s těmi původními nic společného.

Stejně tak web neustále mění svoji hlavní doménu, která aktuálně vede na litevskou yts.lt. Je nanejvýš pravděpodobné, že i kdyby současní operátoři hodili ručník do ringu, nejpozději během několika měsíců se na scéně objeví nějaký nový klon, který bude od originálu opět k nerozpoznání.

Současný trend na poli internetových videopůjčoven, kdy namísto integrace sílí tlak na parcelizaci a každá videopůjčovna bude mít exkluzivní práva k něčemu jinému, takže by divák potřeboval tucet předplatných, přitom další šíření warezu pouze podporuje.

Filmový průmysl zatím odmítá jít cestou Spotify a jemu podobných hudebních služeb, které naopak výrazně omezily potřebu stahovat hudební warez.

Diskuze (10) Další článek: Z tohoto vám exploduje hlava: Projděte si kódy palubního počítače Apollo 11

Témata článku: Web, Internet, Spotify, Torrent, Hudba, filmy, seriály, Warez, Havajský ostrov, CDN, TorrentFreak, Videopůjčovna, Filmový průmysl, Cloudflare, Doupě, YTS, Operátor, Filmový producent


Určitě si přečtěte

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

** Jak vypadá nitro téměř 6" mobilního telefonu? ** Provedli jsme pitvu Nokia 7.1 se třemi kamerami ** Základní deska je vlastně docela maličká

Jakub Čížek | 16

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 52

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch