Torrent | Warez | Hudba, filmy, seriály

Nejnavštěvovanější pirátské filmové doupě YTS je v ohrožení

YTS je dnes obecně považováno za nejnavštěvovanější skladiště filmových torrentů, i když spolehlivé statistiky chybějí. V každém případě, stále více se o něj zajímají majitelé práv, přičemž jedna skupina jej letos na jaře zažalovala u federálního soudu na Havajských ostrovech.

Podle Torrentfreaku, který celou scénu bedlivě sleduje, přitom došlo přímo k elektronickému vyjednávání mezi filmovými producenty a provozovateli YTS, jejichž identita není jasná. Poté skutečně několik torrentů z YTS zmizelo.

I když je identita operátorů nejasná, Cloudflare, jehož CDN servery služba používá, prozradil, kam přesně YTS vede – prý k newyorské hostingové společnosti Digital Ocean. Možná právě to operátory přinutilo jednat.

Filmoví producenti budou chtít YTS pochopitelně zlikvidovat, jenže v tom je ten háček. YTS/YIFY bylo totiž filmovým průmyslem zničeno už několikrát. Jak je to možné? Značku i grafiku jednoduše po každém pádu převezme někdo další jako štafetu, čili dnešní provozovatelé pravděpodobně nejnavštěvovanějšího pirátského webu světa nemají s těmi původními nic společného.

Stejně tak web neustále mění svoji hlavní doménu, která aktuálně vede na litevskou yts.lt. Je nanejvýš pravděpodobné, že i kdyby současní operátoři hodili ručník do ringu, nejpozději během několika měsíců se na scéně objeví nějaký nový klon, který bude od originálu opět k nerozpoznání.

Současný trend na poli internetových videopůjčoven, kdy namísto integrace sílí tlak na parcelizaci a každá videopůjčovna bude mít exkluzivní práva k něčemu jinému, takže by divák potřeboval tucet předplatných, přitom další šíření warezu pouze podporuje.

Filmový průmysl zatím odmítá jít cestou Spotify a jemu podobných hudebních služeb, které naopak výrazně omezily potřebu stahovat hudební warez.

Diskuze (10) Další článek: Z tohoto vám exploduje hlava: Projděte si kódy palubního počítače Apollo 11

Témata článku: Spotify, Web, Internet, Torrent, Warez, Hudba, filmy, seriály, TorrentFreak, YTS, Videopůjčovna, Doupě, Filmový průmysl, Filmový producent, Skladiště, Havajský ostrov, Cloudflare, CDN, Operátor


Určitě si přečtěte

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači