Hudba, filmy, seriály | Torrent | Warez

Nejnavštěvovanější pirátské filmové doupě YTS je v ohrožení

YTS je dnes obecně považováno za nejnavštěvovanější skladiště filmových torrentů, i když spolehlivé statistiky chybějí. V každém případě, stále více se o něj zajímají majitelé práv, přičemž jedna skupina jej letos na jaře zažalovala u federálního soudu na Havajských ostrovech.

Podle Torrentfreaku, který celou scénu bedlivě sleduje, přitom došlo přímo k elektronickému vyjednávání mezi filmovými producenty a provozovateli YTS, jejichž identita není jasná. Poté skutečně několik torrentů z YTS zmizelo.

I když je identita operátorů nejasná, Cloudflare, jehož CDN servery služba používá, prozradil, kam přesně YTS vede – prý k newyorské hostingové společnosti Digital Ocean. Možná právě to operátory přinutilo jednat.

Filmoví producenti budou chtít YTS pochopitelně zlikvidovat, jenže v tom je ten háček. YTS/YIFY bylo totiž filmovým průmyslem zničeno už několikrát. Jak je to možné? Značku i grafiku jednoduše po každém pádu převezme někdo další jako štafetu, čili dnešní provozovatelé pravděpodobně nejnavštěvovanějšího pirátského webu světa nemají s těmi původními nic společného.

Stejně tak web neustále mění svoji hlavní doménu, která aktuálně vede na litevskou yts.lt. Je nanejvýš pravděpodobné, že i kdyby současní operátoři hodili ručník do ringu, nejpozději během několika měsíců se na scéně objeví nějaký nový klon, který bude od originálu opět k nerozpoznání.

Současný trend na poli internetových videopůjčoven, kdy namísto integrace sílí tlak na parcelizaci a každá videopůjčovna bude mít exkluzivní práva k něčemu jinému, takže by divák potřeboval tucet předplatných, přitom další šíření warezu pouze podporuje.

Filmový průmysl zatím odmítá jít cestou Spotify a jemu podobných hudebních služeb, které naopak výrazně omezily potřebu stahovat hudební warez.

Diskuze (10) Další článek: Z tohoto vám exploduje hlava: Projděte si kódy palubního počítače Apollo 11

Témata článku: Internet, Web, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Torrent, Warez, Filmový producent, YTS, Filmový průmysl, Videopůjčovna, Doupě, TorrentFreak, CDN, Operátor, Cloudflare, Havajský ostrov


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky