Torrent | Hudba, filmy, seriály | Warez

Nejnavštěvovanější pirátské filmové doupě YTS je v ohrožení

YTS je dnes obecně považováno za nejnavštěvovanější skladiště filmových torrentů, i když spolehlivé statistiky chybějí. V každém případě, stále více se o něj zajímají majitelé práv, přičemž jedna skupina jej letos na jaře zažalovala u federálního soudu na Havajských ostrovech.

Podle Torrentfreaku, který celou scénu bedlivě sleduje, přitom došlo přímo k elektronickému vyjednávání mezi filmovými producenty a provozovateli YTS, jejichž identita není jasná. Poté skutečně několik torrentů z YTS zmizelo.

I když je identita operátorů nejasná, Cloudflare, jehož CDN servery služba používá, prozradil, kam přesně YTS vede – prý k newyorské hostingové společnosti Digital Ocean. Možná právě to operátory přinutilo jednat.

Filmoví producenti budou chtít YTS pochopitelně zlikvidovat, jenže v tom je ten háček. YTS/YIFY bylo totiž filmovým průmyslem zničeno už několikrát. Jak je to možné? Značku i grafiku jednoduše po každém pádu převezme někdo další jako štafetu, čili dnešní provozovatelé pravděpodobně nejnavštěvovanějšího pirátského webu světa nemají s těmi původními nic společného.

Stejně tak web neustále mění svoji hlavní doménu, která aktuálně vede na litevskou yts.lt. Je nanejvýš pravděpodobné, že i kdyby současní operátoři hodili ručník do ringu, nejpozději během několika měsíců se na scéně objeví nějaký nový klon, který bude od originálu opět k nerozpoznání.

Současný trend na poli internetových videopůjčoven, kdy namísto integrace sílí tlak na parcelizaci a každá videopůjčovna bude mít exkluzivní práva k něčemu jinému, takže by divák potřeboval tucet předplatných, přitom další šíření warezu pouze podporuje.

Filmový průmysl zatím odmítá jít cestou Spotify a jemu podobných hudebních služeb, které naopak výrazně omezily potřebu stahovat hudební warez.

Diskuze (10) Další článek: Z tohoto vám exploduje hlava: Projděte si kódy palubního počítače Apollo 11

Témata článku: Web, Internet, Torrent, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Warez, Doupě, YTS, CDN, Filmový producent, Havajský ostrov, Cloudflare, Videopůjčovna, Operátor, Filmový průmysl, TorrentFreak


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11