Nejmenší přehrávač MP3 od Samsungu

Firma Samsung přichází s revolučním přehrávačem MP3 souborů o velikosti tlusté kreditní karty, který umí i záznam hlasu.
Už jste si zvykli na formát zvukových souborů MP3? Tento dnes populární formát se uchytil jak na WEBu, u osobních počítačů tak i v klasickém prostředí "normálních" (nepočítačových) lidí. Po době kdy si do tohoto formátu ukládali své oblíbené skladby počítačoví fandové totiž přichází doba, kdy možná jednoúčelové přehrávače MP3 vytlačí z trhu spotřební elektroniky klasické walkmany.

Nedávno již některé firmy vyslaly své první vlaštovky v oblasti přehrávačů MP3 (Iomega s Varo Vision, Diamond s Rio). Nyní přichází firma Samsung se svými třemi modely pod označením yepp. Tento kompaktní produkt se svými rozměry 58mm x 85mm x 17mm přibližuje velikosti klasických kreditních karet. Yepp umožňuje všechny známé funkce těchto zařízení, tedy přehrávaní digitálního zvuku ve vysoké kvalitě, přehlednou editaci skladeb v playlistu a dokonce digitální záznam mluveného slova. Navíc oproti jiným přehrávačům obsahuje i FM přijímač a funkčností se tak vyrovnává i klasickým walkmanům. Kvalitou produkce záznamu mu však walkmany konkurovat nemohou. Zde se srovnávání přesune do jiné kategorie, tedy ke klasickému CD a Minidiscu. Oproti těmto dvěma zařízením má výhodu v nepřerušené produkci, neboť neobsahuje žádné pohyblivé časti (mechanika). Grafický LCD displej na přístroji umožňuje sledovat název skladby, jméno interpreta, délku skladby a ovládání FM přijímače. Yepp obsahuje SmartMedia slot, který podporuje PC souborový formát. Paměťové karty SmartMedia se dodávají o velikostech 8MB, 16MB a 32MB. Místo kazet a CD-ček si tedy uživatel bude dokupovat paměťové karty SmartMedia. Pro spojení s počítačem bude sloužit paralelní port a bude tedy možné si nahrát skladby i přímo z počítače a Internetu.

Yepp se bude vyrábět ve třech verzích : model D, model B a model E. Model E se bude skládat ze zabudovaných 16MB FLASH paměti, SmartMedia slotu a paralelního portu. Model B bude s 24MB pamětí typu FLASH, SmartMedia slotem, paralelním portem a nabíjecí baterií. Nejvyšší typ Model D pak bude obsahovat 40 MB paměti (24MB zabudované a 16MB SmartMedia), digitální FM tuner. Všechny modely mají digitální záznam hlasu. K dispozici bude i přenosný MP3 recorder pro převod libovolného audio vstupu do formátu MP3 v reálném čase se záznamem na kartu SmartMedia.

První komerční výrobky by se měly objevit koncem roku 1999 nejdříve na americkém trhu. Takže walkmany, discmany, minidiscmany, ........... třeste se

Diskuze (1) Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Samsung, MP3, FM Tuner, Mluvené slovo, Komerční model, Přehrávač, Walkman, Kreditní karta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů