Nejmenší přehrávač MP3 od Samsungu

Firma Samsung přichází s revolučním přehrávačem MP3 souborů o velikosti tlusté kreditní karty, který umí i záznam hlasu.
Už jste si zvykli na formát zvukových souborů MP3? Tento dnes populární formát se uchytil jak na WEBu, u osobních počítačů tak i v klasickém prostředí "normálních" (nepočítačových) lidí. Po době kdy si do tohoto formátu ukládali své oblíbené skladby počítačoví fandové totiž přichází doba, kdy možná jednoúčelové přehrávače MP3 vytlačí z trhu spotřební elektroniky klasické walkmany.

Nedávno již některé firmy vyslaly své první vlaštovky v oblasti přehrávačů MP3 (Iomega s Varo Vision, Diamond s Rio). Nyní přichází firma Samsung se svými třemi modely pod označením yepp. Tento kompaktní produkt se svými rozměry 58mm x 85mm x 17mm přibližuje velikosti klasických kreditních karet. Yepp umožňuje všechny známé funkce těchto zařízení, tedy přehrávaní digitálního zvuku ve vysoké kvalitě, přehlednou editaci skladeb v playlistu a dokonce digitální záznam mluveného slova. Navíc oproti jiným přehrávačům obsahuje i FM přijímač a funkčností se tak vyrovnává i klasickým walkmanům. Kvalitou produkce záznamu mu však walkmany konkurovat nemohou. Zde se srovnávání přesune do jiné kategorie, tedy ke klasickému CD a Minidiscu. Oproti těmto dvěma zařízením má výhodu v nepřerušené produkci, neboť neobsahuje žádné pohyblivé časti (mechanika). Grafický LCD displej na přístroji umožňuje sledovat název skladby, jméno interpreta, délku skladby a ovládání FM přijímače. Yepp obsahuje SmartMedia slot, který podporuje PC souborový formát. Paměťové karty SmartMedia se dodávají o velikostech 8MB, 16MB a 32MB. Místo kazet a CD-ček si tedy uživatel bude dokupovat paměťové karty SmartMedia. Pro spojení s počítačem bude sloužit paralelní port a bude tedy možné si nahrát skladby i přímo z počítače a Internetu.

Yepp se bude vyrábět ve třech verzích : model D, model B a model E. Model E se bude skládat ze zabudovaných 16MB FLASH paměti, SmartMedia slotu a paralelního portu. Model B bude s 24MB pamětí typu FLASH, SmartMedia slotem, paralelním portem a nabíjecí baterií. Nejvyšší typ Model D pak bude obsahovat 40 MB paměti (24MB zabudované a 16MB SmartMedia), digitální FM tuner. Všechny modely mají digitální záznam hlasu. K dispozici bude i přenosný MP3 recorder pro převod libovolného audio vstupu do formátu MP3 v reálném čase se záznamem na kartu SmartMedia.

První komerční výrobky by se měly objevit koncem roku 1999 nejdříve na americkém trhu. Takže walkmany, discmany, minidiscmany, ........... třeste se

Diskuze (1) | Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Samsung, MP3, Mluvené slovo, Kreditní karta, Komerční model, FM Tuner, Walkman, Přehrávač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší