Nejmenší paměťové čipy od Toshiby

Firma Toshiba oznámila výrobu nejmenšího paměťového čipu na světě s technologií výroby s šířkou vodivých cest 0,175 mikronů.
Vše v oblasti výpočetní techniky se snaží být menším a ještě menším až bude nejmenší na celém světě. Různé firmy toho docilují buď optimální integrací nebo zlepšováním stávající technologie výroby čipů. U procesorů jsme pozorovali rapidní zlepšení technologie až na nynějších 0,18 mikronů. Ovšem procesory nezůstaly osamoceny. Nyní k dokonalejším technologiím přistupují i firmy zabývající se výrobou čipů paměťových.

Firma Toshiba totiž oznámila výrobu nejmenšího paměťového čipu na světě ve spolupráci s firmami IBM (International Business Machines) a Siemens. Využila k tomu technologie výroby s šířkou vodivých cest 0,175 mikronů a dosáhla zmenšení fyzických rozměrů pamětí až o 40%. Vyráběná paměť je typu DRAM (dynamic random access memory). Toshiba hodlá "rozjet" masovou produkci někdy uprostřed roku 1999 v Japonsku. Ve spolupráci s firmou IBM pak bude následně s výrobou pokračovat i ve Spojených státech.

Použití těchto malých pamětí je jistě zcela zřejmé, ještě více zmenšit rozměry mobilních zařízení (notebooky, handheldy, ....). A to ještě není všechno. Toshiba totiž ve spolupráci s další japonskou firmou Fujitsu chystá novou technologii s vysokou hustotou integrace pro výrobu pamětí založenou na šířce vodivých cest 0,13 mikronů. Takže pak budou paměti zase o něco menší a menší a…

Váš názor Další článek: Nové Xeony mají až dvě mega cache – to je serverová pecka

Témata článku: Notebooky, Čipy, Šířka, TOS, Paměťový čip, Random, Čip, Výroba, Paměť, Dynamic


Určitě si přečtěte