Slevy | Samsung | SSD

Rychlé externí 2TB SSD Samsung T7 Touch se čtečkou otisků teď koupíte jen za 5200 Kč. Tak levné nikdy nebylo

Pokud vám nestačí obyčejný flashdisk do co kapacity ani rychlosti, dobrou alternativou jsou externí SSD. Jedno z těch nejlepších, Samsung T7 Touch o velikosti 2 TB, teď v německém Amazonu stojí jen 206 eur, v přepočtu 5200 Kč včetně dopravy. V českých e-shopech za něj dáte minimálně o 1200 Kč více. Dokonce i základní „té sedmička“ je dražší o čtyři stovky.

Model Touch disponuje navíc čtečkou otisků, pomocí níž je možné jednoduše odemykat zašifrovaná data (AES-256) uložená na SSD. Krabička o velikosti 85 × 57 × 8 mm a hmotnosti 58 gramů se k počítačům, tabletům ale i mobilům připojuje pomocí USB-C 3.2 Gen 2, reálné sekvenční rychlosti jsou až 1 GB/s. Samsung na SSD poskytuje pětiletou záruku.

Toto externí SSD přišlo už před dvěma lety, ale jeho stáří se není třeba obávat. Flashová úložiště sice od té doby zase zrychlila a narostla jim kapacita, ale to se týká jen klasických interních SSD pro počítače. V oboru externích disků je T7 Touch pořád špička.

Diskuze (4) Další článek: Windows 8 je nejnenáviděnější systém. Microsoft v něm ale zpackal jen jednu věc (Podcast Živě)

Témata článku: Amazon, Slevy, Samsung, SSD, Úložiště, Čtečka, Samsung Portable SSD, Čtečka otisků, Otisk, AES, Touch, Počítač, Pevné disky SSD na Heureka.cz