Slevy | Samsung | SSD

Levnější dosud nebylo. Superrychlé SSD Samsung 980 Pro s kapacitou 2 TB teď stojí jen 5800 Kč

Jedno z nejlepších spotřebitelských SSD na trhu je teď v pěkné akci. Samsung 980 Pro v 2TB variantě prodává německý Amazon jen za 230 eur, v přepočtu 5800 Kč, doprava do ČR je v ceně. Ceny v českých obchodech začínají na sedmi tisících.

Paradoxní je, že varianta s chladičem (kompatibilním s PS5) je ještě o o fous levnější, momentálně stojí 220 eur, tedy 5500 Kč. Komu stačí nižší kapacita, 1TB model je za 127 eur (3200 Kč), v tuzemských e-shopech stojí minimálně o dvě stovky víc.

SSD pro rozhraní PCIe 4.0 slibuje sekvenční rychlost čtení až 7 GB/s a zápis 5,1 GB/s. Úložiště využívá buňky typu TLC, disponuje 2GB vyrovnávací pamětí a při této kapacitě slibuje výdrž minimálně 1200 TB zapsaných dat. Samsung na SSD poskytuje pětiletou záruku.

Model s chladičem je kompatibilní s konzolí PlayStation 5. Vysoký herní výkon nabídne i na počítačích, kde se ale bude hodit i na rychlou práci s videem nebo databázemi. Samsung ostatně v nabídne nemá žádný lepší model. SSD najdete také v našem loňském testu.

Za nákup, který na Amazonu uskutečníte prostřednictvím odkazu v článku, může Živě dostat provizi.

Diskuze (14) Další článek: Heslo do Poznámkového bloku neukládejte. Windows 11 lépe chrání firmy před phishingem

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hardware, Amazon, Slevy, Samsung, SSD, Chladič, Euro, Model, Česká republika, Spotřebitel, Pro, Kapacita, SSD Samsung, Pevné disky SSD na Heureka.cz