Nejlevnější povinné ručení lze získat díky online kalkulačce

Automobil mnohým z nás usnadňuje život. Na druhou stranu s jeho provozem se pojí celá řada povinností.
Nejlevnější povinné ručení lze získat díky online kalkulačce

V první řadě je to samozřejmě povinnost udržovat vozidlo v provozuschopném stavu, který je deklarován absolvováním pravidelné technické prohlídky. To vše znamená určité výdaje. Mezi nemalé výdaje patří také nutnost sjednání tzv. povinného ručení. Jak již jeho název napovídá, musí jej mít každý motorista a nelze se mu vyhnout. Lze se však vyhnout tomu, abyste jej zbytečně přepláceli.

Co ovlivňuje cenu pojistky

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, jak zní celý název tohoto pojištění, nabízí prakticky každá komerční pojišťovna. Drtivá většina lidí nechce za toto pojištění platit více, než je nutné. Cenu významným způsobem ovlivňuje řada faktorů. Jedná se třeba o:

  • Bonus bezeškodného průběhu
  • Věk provozovatele vozidla
  • Objem motoru

Ve většině případů jsou to faktory, které jsou nějakým způsobem dány, a v momentě sjednání pojistky je příliš neovlivníme. Přesto může být mezi různými pojišťovnami poměrně výrazný rozdíl ve výsledné ceně. Povinné ručení a jeho cenu ovlivňuje také skutečnost, do jaké částky jste pojištěni s ohledem na škody způsobené na majetku a na zdraví. To je třeba při sjednání pojistky rozhodně nebrat na lehkou váhu. Například vámi způsobené škody na zdraví a následné náklady na léčení mohou vystoupat do opravdu vysokých částek.

Doplňková připojištění

Prakticky všechny pojišťovny nabízejí k základnímu produktu také různé formy připojištění. Nejčastěji se jedná třeba o pojištění čelního skla, které bývá na vozidle velmi drahé, a tak se toto připojištění může určitě vyplatit. Dále jsou zde formy připojištění související se střetem se zvěří nebo s ochranou před živly. Před sjednáním jakékoliv pojistky jsi tak uvědomte, o jaké produkty máte zájem, a to s ohledem na to, abyste smysluplně pokryli možná rizika.

Cesta k lepší ceně povinného ručení

Již jsme si řekli, že cenu ovlivňuje celá řada faktorů. Dokonce mohou nastat situace, kdy základní pojistka bude u jedné pojišťovny dražší než pojistka s celou řadou připojištění u pojišťovny jiné. Také z tohoto důvodu se vyplatí hledat nejlevnější povinné ručení prostřednictvím internetových srovnávačů. Díky nim získáte velmi dobrý přehled o aktuální nabídce na trhu a budete si moci vybrat skutečně výhodné pojištění.

Velkou výhodou takového srovnávání je skutečnost, že si můžete přehledně vedle sebe zobrazit nabídky jednotlivých pojišťoven. Okamžitě je tak na první pohled patrné, kde je to pro váš konkrétní případ výhodnější. Kalkulačky pojištění zpravidla vyžadují zadat pouze několik základních údajů, zejména těch, které přímo souvisejí s konečnou cenou. Jedná se tedy zpravidla o již zmiňovaný bonus, věk provozovatele, zda je provozovatel shodný s pojistitelem nebo typ vozidla a další.

Nabídku pojištění se určitě vyplatí porovnávat každý rok. Ceny se totiž mohou u vaší stávající pojišťovny v průběhu času rychle měnit. Jedině každoročním porovnáváním si tak zajistíte vždy tu nejvýhodnější nabídku.

Sjednání přes internet

Možnosti internetu nám přinesly velmi snadné srovnání pojištění, což ale pouze u toho končit určitě nemusí. Také sjednat povinné ručení online dnes totiž není žádný problém. Pojistku můžete velmi jednoduše prostřednictvím internetu vyřídit:

  • Z pohodlí domova
  • Na pár kliknutí

V současné době už opravdu není nutné navštěvovat pojišťovnu osobně. Dnes postačí vyplnit základní údaje prostřednictvím internetu, potvrdit smlouvu a počkat si na doručení zelené karty. Celý proces zabere jen pár kliknutí, a navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste si vybrali opravdu tu momentálně nejvýhodnější nabídku. Ušetřený čas a peníze pak můžete investovat rozhodně lépe, třeba pro společné chvíle s přáteli či rodinou.

Další článek: Někteří vědci se obávají, že lidské „minimozky“ pěstované v laboratořích by mohly být schopny vnímat


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu