Takže když je to Tuya, můžu si ji napárovat na bluetooth bránu a pak je jedno, kde mám mobil? U těch bluettoh vah mě vždycky irituje, že bych si musel sebou tahat mobil do koupelny a někdy tu aplikaci i zapnout, aby se to vůbec spojilo. Tohle by bylo celkem ideální a náhrada za wifi modely ala Withings (ano, lepší, ale taky za 2K)
Měli jsme doma takovou starou klasický pružinovou váhu. Nezmerila tuk, vodu, vlhkost, hluk ani prachový částice nebo sluneční zareni, ale vždycky když jsme ji v průběhu 20 let vytáhli, změřila nam váhu. Tyhle elektronický blbosti maj neustále vybitý baterie, když je člověk potřebuje.
Moja váha má indikátor bat. a aj keby som na nabitie nedal pozor, 3 minúty na oživenie čas mám. BTW, mobilný tel. tiež máte neustále vybitý, alebo kvôli tomu máte len pevnú linku? Beterku asi nemáte žiadnu, však? O NB ani nehovorím. O x veci je nutné sa starať či majú, alebo nemajú batériu.
V mojí váze jsem baterky snad ještě neměnil. Dal jsem tam nějaké alkaliky, a od té doby to funguje víc než 5 let.Nabíjecí tam nemá smysl dávat, protože se dřív samovybijou.Indikátor baterie moje váha (asi) nemá. K ničemu by mi zatím nebyl 😀
Prekvapuje ma tak dlhyy čas. Moja váha má vstavanú bat., takže keď sa vybije, pripojím do nab. Nabíjacie bat. mám tak či tak, tak ani tie by mi nerobilo problém meniť.
Tak ona toho reálně moc nedělá. Měření trvá několik sekund, pak to přes BT LE odešle. Když se člověk měří jednou týdně, tak to za rok udělá třeba 10 minut běhu. Slušné alkaliky mají minimální samovybíjení, měly by 50% udržet i po 10 letech, takže za těch 5 let tu váhu musely provozovat reálně necelou hodinu 🙂
Veď o to samovybýjanie ide. Ale 25% po 5 rokoch nie je malá strata.
Ale alkalické batérie majú samovybíjanie dosť nízke. V porovnaní napríklad so zinko-uhlíkovými alebo prakticky akýmkoľvek akumulátorom.Pozrite si napríklad tento datasheet, strana 13: https://data.energizer.com/pdfs/alkaline_...hatgpt.com80 % kapacity po 10 rokoch. Čo som tam vtedy konkrétne použil za články, si už nepamätám. Či je to 25 % po 5 rokoch, neviem, možno aj viac. Ale nemusím to nabíjať a hlavne – nie je to lítium (zjednodušene povedané), takže to nemusím pri nabíjaní sledovať a báť sa, kedy sa ten članok nafúkne, zamrzne, utopí, ja neviem čo všetko... a spôsobí katastrofu. Nie že by sa to dialo často, ale už som to videl...
Mobilní telefon se dá nabít. To je něco jinýho. Mám váhu a kuchyňskou váhu na jednu 2036 baterii. A v obou se baterky za pár měsíců vybijou.
Odhaduje, takze podle zmerene hmotnosti, zadane vysky a vstupu "jsem nesportovec" napise nejaka tabulkova cisla? Hm, dekujeme.
To odhadování probíhá jinak, obecně ty chytré váhy měří elektrický odpor lidského těla a z toho to nějakým vzorcem počítají. (asi máš jiný odpor, když měříš 180cm a vážíš 120kg, když jsi hora svalů, než když jsi prostě tlustý) Vzhledem k tomu, že v návodu je, že se máš vážit bosýma nohama tak, abys měl chodidla na elektrodách, to tady bude stejné.
Asi tak nějak to bude, ale je to nanic. Ségra takovou váhu má, a podle toho, jestli si na ní stoupnu se suchýma nebo mokrýma/spocenýma nohama ukazuje úplně jiné hodnoty, a to ne o trochu ale několikanásobně.
Úplně netuším, jak to měří, ale to měření je celkem konzistentní. Alespoň u té mé. Zhubnu, projeví se to na hodnotách. Přiberu, projeví se to. Málo piju, i to se projeví. Když se změřím dvakrát za sebou, je to stejné.Rituál mám vždycky stejný, vážím se hned po vylezení z postele, takže problém s mokrýma nohama se mě obvykle netýká.Jestli to ukazuje 5 nebo 110 jednotek něčeho je mi celkem jedno, podstatné je, že trend změny té hodnoty odpovídá realitě.A hmotnost, bohužel, měří správně 🙁
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.