Proti úmyslnému blobu mě tak nějak chrání Obico (bývalý Spaggetti detective), který to pozná a tisk zastaví. (ano, je nutná kamera a dobré osvětlení)
Úmyslné nabourání výtisku, je zajímavý point.
Po výměně trysky fakt neštěluju koncák (tedy já tam mám momentálně PINDU), prostě upravím "nozzle to probe offset". Klidně na tisíciny, když mi to bude připadat užitečné.
Nesnažím se vymyslet tiskárnu kterou nepůjde zničit g-kódem. Chci tiskárnu která kvůli chybě v g-kódu nezničí byt.
Co se týče "datové čistoty" a "nemůže nastat". Spousty problémů může nastat čistě kvůli poškozenému souboru, a to ti pak klidně nahřátá tryska zůstane ve výtisku a nic se neděje. A nějak mi přijde pravděpodobnější, že ten hypotetický kód co by tiskárnu zničil, použije nějaký bug v Marlinu (kterých je dost), než že by se o to snažil tím že pojede někam kam nemůže, když to stejně povede nanejvýš tak k nabourání do konce osy, s čímž se tiskárna většinou bez problému vyrovná, pokud není z překližky jak Aneta.
Jako on ten Marlin fakt není uplně blbej, a moc se mu nechce svého uživatele zabít. Dělá na tom dost lidí, co fakt nechcou kupříkladu vyhořet, a běžným smrtelníkům pak povětšinou stačí, si ty fičury ve FW prostě zapnout. Jen může být občas problém pochopit, co má jaká fičura řešit za problém, a zapnutí některých způsobí zase jiné problémy. Takže zkoušet nejrůznější bizardní scénáře není od věci.